Najlacnejšie Lamborghini so 4 kolesami bude vyrábať Ninebot by Segway

ZDROJ | Ninebot

Mať svoje vlastné Lamborghini sníva azda každý fanúšik automobilov. Vďaka Xiaomi a jeho spoločnosti Ninebot to však nemusí byť úplne nereálne. Jediné, čo musíte oželieť je fakt, že za chrbtom nebudete mať ani 12, ani 10 ani 8-valcový motor, ale maličký elektromotor. Napriek tomu s týmto „Lambom“ si užijete kopec zábavy.

ZDROJ | Ninebot

Ninebot GoKart Pro Lamborghini Edition vychádza z 2 roky starej elektrickej motokáry, ktorú vďaka variabilnej konštrukcii mohli využívať malí aj veľkí. Jej maximálka bola 20 m/h. Je teda jasné, odkiaľ bol elektrický motor v zadných kolesách – z kolobežky, resp. samobalačnej dvojkolky.

Lamborghini Edition má ale o čosi viac výkonu a teda i maximálna rýchlosť je slušných 40 km/h. Batéria je chladená vzduchom pomocou 4 ventilačných otvorov. Kapacita batérie je 432 Wh čo má byť dostatok na zhruba 25 km jazdy. Motokára dokáže ísť aj vzad, maximálne 3 km/h.

ZDROJ | Ninebot

Na rozdiel od základnej verzia, novinka ponúka aj predné a zadné funkčné svetlá, volant Ackermann či zadné krídlo, ktoré má vraj pridávať na aerodynamike. Farba motokáry je pritom originál Lamborghini Giallo, nechýbajú na nej ani nápisy či logá legendárnej talianskej automobilky.

ZDROJ | Ninebot

Podobne, ako základný model, aj tento má možnosť voľby režimov jazdy cez mobilnú appku, vďaka čomu si jazdu môžu užiť i deti (8, 18, 28, 40 km/h).

ZDROJ | Ninebot

Cez appku má byť možné zapínať aj špeciálny režim Dynamic Turning pre ostrejšie rezanie zákrut. Meniť režimy by malo byť možné aj na volante. Maximálna nosnosť motokáry má byť 100 kg.

ZDROJ | Ninebot

Vďaka skladacej konštrukcii je možné aj GoKart Pro Lamborghini Edition zložiť do kufra auta. Zložená má rozmery len 1 040 x 852 x 459 mm. Rozložená má 1 420 x 852 x 600 mm, hmotnosť je 51 kg.

ZDROJ | Ninebot

Čerešničkou na torte je možnosť odpojenia zadnej časti, ktorá je vlastne samobalačná dvojkolka. Aby toho nebolo málo, v motokáre je zabudovaný Bluetooth reproduktor, ktorý je možné využívať klasicky, na prehrávanie hudby zo smartfónu, alebo ho nechať robiť na čo je určený – imitovať zvuk motora V12, resp. V8.

ZDROJ | Ninebot
ZDROJ | Ninebot

Ninebot GoKart Pro Lamborghini Edition má byť na domácom trhu za cenu od 9 999 CNY čo je zhruba 1 225 €.

ZdrojMi.com

Komentáre k článku