Najlacnejší elektromobil na trhu bude mať Dacia, poznáme cenu Spring Electric

ZDROJ | Dacia

Dacia pre francúzsky trh odhalila cenu azda najdostupnejšieho elektromobilu na trhu, minimálne na tom našom. Bavíme sa pritom o normálnych, aspoň 4-miestnych vozidlách, nie maličkých elektroautíčkach pripomínajúce golfové vozíky. Dacia Spring Electric pozná svoju cenu.

ZDROJ | Dacia

Dacia Spring Electric síce nie je o nič väčšie, s rozmermi 3,73 x 1,77 x 1,52 m patrí medzi najmenšie vozidlá na trhu, hoci na fotkách sa tvári ako malé SUV. Nečakajte preto ani pohon všetkých 4 kolies.

Ani pohonné ústrojenstvo vás neposadí do sedačiek. O pohon sa totiž bude starať 33 kW elektromotor s krútiacim momentom 125 Nm. Na stovku sa bude plaziť 15 sekúnd, maximálna rýchlosť by mala byť obmedzená na 125 km/h. Je to teda také malé mestské či medzimestské vozidlo s dizajnom SUV.

Pozitívny je ale dojazd vďaka 26,8 kWh batérii. Na jedno nabitie má podľa Dacie prejsť 305 km v meste, resp. 230 km v zmiešanej premávke, v oboch prípadoch podľa WLTP metodiky.

Veľkým plusom ale bude jeho cena. Tá na francúzskom trhu, ktorý sa cenami prakticky neodlišuje od toho nášho, je 16 990 € v základnej výbave. Francúzom pomôže pri kúpe aj štát, vďaka čomu bude Dacia Spring Electric stáť iba čosi vyše 12 400 €.

ZDROJ | Dacia

V najvyššej výbave Comfort Plus, ktorý má aj LCD displej na stredovom tuneli, má novinka stáť 18 490 €. Na tamojšom trhu bude Spring Electric dostupná na objednanie už tento mesiac, no k zákazníkom sa dostane až na jeseň.

Kedy bude Spring Electric dostupná u nás nie je známe. Keďže však ceny Dacií na francúzskom trhu takmer kopírujú ceny Dacií na našom trhu, vieme koľko bude stáť.

ZDROJ | Dacia

Komentáre k článku