Najlacnejší 5G mobil od Samsungu je Galaxy A42 5G

ZDROJ | Samsung

Samsung rozšíril svoju ponuku smartfónov s podporou 5G sietí o nový model. Tentokrát sa nejedná o žiaden hig-endový model, čo nie je vôbec na škodu. Aby sa 5G sieť rozšírila je nevyhnutná podpora aj lacnejších modelov. Toto je jeden z nich.

O pripravovanom modeli máme zatiaľ len minimum informácií. Novinka by mala mať 6,6-palcový Super AMOLED Infinity-U displej s HD rozlíšením. Poháňať ju bude procesor Snapdragon 690 s minimálne 4 GB RAM a 128 GB interného úložiska. Pobeží na OS Android 10 so softvérovou nadstavbou One UI 2.5.

Pozrite siBude Samsung Galaxy A41 hit u operátorov? Vyskúšali sme ho

Vzadu nájdeme štvoritý fotoaparát. Hlavný má 48 Mpx rozlíšenie, ultraširoký ponúka 8 Mpx, makroobjektív 5 Mpx a snímač hĺbky 5 Mpx. Vpredu v displeji je umiestnená webkamera s 20 Mpx rozlíšením.

ZDROJ | Samsung

O konektivitu sa postará okrem podpory 5G (LTE, HSPA a GSM) Wi-Fi 6, Bluetooth 5.0 a USB-C 2.0. Nechýbajú pozičné systémy GPS, GLONASS, GALILEO a BDS .

ZDROJ | Samsung

Li-Pol batéria s kapacitou 5 000 mAh bude podporovať rýchlonabíjanie, ale nie reverzné nabíjanie, čo je však pri tejto cenovej triede logické.

Samsung pozmenil dizajn zadnej strany. Tá je rozdelená do štyroch rôzne sfarbených častí,  fotoaparáty sú usporiadané do štvorca namiesto tvaru L, ktorý bol použitý v predchádzajúcich modeloch série A.

ZDROJ | Samsung

Samsung podľa portálu SamMobile potvrdil, že Galaxy A42 5G bude uvedený na trh v priebehu novembra. Stáť by mal 369 eur, na výber bude v čiernom, bielom a sivom farebnom prevedení.

ZdrojSamsung

Komentáre k článku