Najkrajší Volkswagen v histórii s názvom Arteon prichádza aj k nám

ZDROJ | Volkswagen

Volkswagen priniesol na náš trh svoju horúcu novinku, model Volkswagen Arteon, ktorý v ponuke výrobcu nahradí model CC. Už na prvý pohľad je jasné, že novinka predstavuje auto, ktoré sa vymyká inak konzervatívnemu dizajnu vozidiel tejto značky.

Skutočne nový Arteon je autom, ktoré už pri prvom pohľade rozprúdi emócie. A to aj napriek tomu, že tento model zdieľa svoju platformu s podstatne konzervatívnejším Passatom, oproti ktorému síce na dĺžku a výšku pár milimetrov ubral, ale napriek tomu ponúka podstatne viac priestoru.

Bez problémov poskytne priestor pre piatich cestujúcich a navyše nebude chýbať ani batožinový priestor s kapacitou až 563 litrov.

Pozrite siVW e-Golf – „elektrina“ konečne v normálnom aute

Navyše prístup do neho bude viac ako pohodlný vďaka piatym dverám, ktoré sa môžu za príplatok otvárať elektricky a ponúknuť funkciu Easy open pre pohodlné otvorenie „nakopnutím“.

Po stránke dizajnu sa teda Arteon podstatne odlišuje od Passatu, v interiéri však tieto zmeny nie sú až tak viditeľné. Celý totiž vychádza práve z Passatu, takže ponúka podobný dizajn a rovnako aj podobnú výbavu.

V čom však bude Arteon od Passatu líšiť sú inovované asistenčné systémy, ktoré bude ponúkať. Priplatiť si k nemu budete môcť napríklad adaptívne prediktívne svetlá, ktoré budú osvetľovať zákrutu ešte predtým, ako vy otočíte volantom.

Pozrite siVW BUDD-e je auto z budúcnosti plnej pripojených vecí

Nový bude aj systém štart&stop, ktorý vypne motor o niečo skôr. Pri automate by to malo byť pri rýchlosti menšej ako 7 km/h a pri manuálnej prevodovke pri rýchlosti menšej ako 5 km/h.

ZDROJ | Volkswagen

Volkswagen Arteon budete môcť vybaviť aj prediktívnym dištančným radarom, ktorý bude na základe kombinácie aktuálneho dopravného značenia a mapových podkladov automaticky prispôsobovať rýchlosť vozidla.

Poradí si aj s dopravnými predpismi pre jednotlivé krajiny. Na Slovensku tak bude napríklad vedieť, že obmedzenie rýchlosti končí križovatkou a podobne.

Rozšírenia sa dočkajú aj služby Car-Net, medzi ktorými pribudne časť Security & Service, ktorá prinesie nové možnosti komunikácie s vozidlom vďaka integrovanej SIM karte na prenos údajov.

Vďaka tejto funkcionalite nebude chýbať pohodlnejšia komunikácia so servisom, prípadne záchrannými zložkami v prípade potreby, či nové funkcie vo vynovenej aplikácií Car-Net app pre komunikáciu vodiča s vozidlom.

Okrem známych naftových motorov ponúkne novinka na našom trhu aj nový benzínový motor 1,5 TSI, ktorého vrcholná výkonová varianta ponúkne výkon až 280 koní. Samozrejme v ponuke nebudú chýbať automatické prevodovky DSG, pričom všetky budú sedemstupňové.

ZDROJ | Volkswagen

Arteon prichádza na trh ako prvý model značky s trojicou výbav. Základná sa nazýva jednoducho Arteon, pričom nad ňou sú dve výbavy R-Line a Elegance.

Obe pritom obsahujú takmer rovnaké prvky výbavy, pričom v prípade R-Line sa kladie v použitých materiáloch dôraz na športovosť, v prípade výbavy Elegance hrá prím najmä to, aby auto pôsobilo luxusne a honosne.

Všetky podrobnosti o novom Arteone vám určite prinesieme v samostatnom teste, kde vyskúšame všetky novinky, ktoré tento nástupca obľúbeného Volkswagenu CC prináša.

ZdrojVokswagen

Komentáre k článku