Najkrajší Opel v histórii je na elektrinu, je to model Manta GSe

ZDROJ | Opel

Nemecký Opel v 70. rokoch minulého storočia vyrábal jeden z najkrajších modelov svojej histórie, Opel Manta. Dnes ho automobilka prerobila, pridala mu nové moderné prvky a hlavne elektrický pohon. Výsledkom je jednoznačne najkrajší model aký kedy Opel vyrobil.

Opel Manta GSe je elektrifikovným prerodom niekdajšieho coupé modelu Manta. Ten vznikol pri príležitosti 50. výročia práve tohto modelu. Novinka zachováva pôvodný dizajn, zmenili sa len detaily, napríklad predné i zadné svetlomety, disky kolies a, samozrejme, aj interiér, ktorí sa ale taktiež snaží zachovať svoj pôvodný strohý štýl.

ZDROJ | Opel

Budíky nahradili LCD displeje (12″ + 10″), no riadiaca páka ostala, dokonca má aj stupne, nechýba ani ručná brzda. Úplnou čerešničkou je však manuálne ovládanie sťahovania okien!

ZDROJ | Opel

O zvuk v interiéri sa postarala spoločnosť Marshall, ktorá tiež už roky dokazuje, že do retro prvkov dokáže natlačiť moderné funkcie. Zaujímavosťou je reproduktor medzi prednými sedadlami.

ZDROJ | Opel

Moderným duchom je však dotvorený aj exteriér. Kým silueta vozidla ostala zachovaná, vpredu pribudli napríklad LED svetlomety so zaujímavým vzorom, ale aj LCD displej pod čiernou maskou. Vďaka tomu je napríklad aj logo Opel podsvietené.

Na pohon má slúžiť 147-koňový (108 kW) elektromotor s krútiacim momentom 255 Nm. Poháňať má zadné kolesá. Vo vozidle by si mala nájsť miesto aj 31 kWh batéria, ktorá dodá vozidlu dojazd do 200 km.

ZDROJ | Opel

Žiaľ, v tomto prípade ide iba o koncept, ktorý by si však želali na cestách mnohí. Minimálne toľkí, koľko by radi videli napríklad PEUGEOT E-Legend. Ešte väčšie žiaľ, že ani jeden, ani druhý model na trhu neuvidíme.

ZDROJ | Opel

ZdrojOpel

Komentáre k článku