Najkrajší herný počítač sveta je od HP, nazvali ho OMEN X

Prvým počítačom OMEN bol veľký hráčsky notebook OMEN ešte v máji tohto roku. Tentoraz prichádza HP Inc. s niečím extrémnejším – OMEN X.

Pozrite siOMEN – nové herné stroje od HP aj s Ultra HD a VR

OMEN X 3
ZDROJ | HP

Ide síce o stolný počítač, no pochybujem, že tento kúsok si niekto vloží pod stôl, aby nezavadzal. Dizajn, ako žiadny iný. Ostré hrany a ostré farby dopĺňa nezvyčajné naklonenie o 45°. Kocku pritom držia na hrane len dve nožičky.

Zabudované LED svetlá je pritom možné ovládať meniť cez OMEN Control appku. Majiteľov, ktorí radi menia komponenty poteší prístup do vnútra počítača aj bez náradia.

OMEN X 2
ZDROJ | HP

Ak ide o wow efekt, tak OMEN X ho dosiahol na 100%. Ani pod kapotou to ale nie je o nič horšie. V základe je síce „len“ Intel Core i5 či 8 GB RAM, no ak máte tučnú peňaženku, môžete si nadeliť aj niečo lepšie.

Tým má výrobca na mysli Intel Core i7, 16 GB RAM, grafiku NVIDIA GeForce GTX 1080, 2 TB disk či 256 GB SSD. Samozrejmosťou je tak príprava na VR svet či Ultra HD hranie. Prekvapením je až 10 USB portov, z nich 8 je USB 3.0 a 2 USB-C.

OMEN X 9
ZDROJ | HP

Zaujímavosťou novinky je chladenie. To si HP navrhlo od nuly. Má ísť o prelomový systém zložený z trojkomorového systému určeného pre oddelenie komponentov. Odvod tepla je optimalizovaný pomocou dedikovaného chladenia v každej komore zvlášť.

Pozrite siHP chystá PC v ruksaku zabezpečujúce VR zážitok kdekoľvek

OMEN X tiež podporuje osadenie až troch 120 mm radiátorov vodného chladenia s vrchným vývodom a stojanček, vďaka ktorému je zariadenie nad zemou a vzduch doň má lepší prístup.

OMEN X 7
ZDROJ | HP

„Stolný počítač OMEN X je určený pre skutočných  hráčov, ktorí potrebujú mimoriadny výkon v plne prispôsobenom zariadení, niečo, čo nie je úplne bežne dostupné u tradičných výrobcov počítačov,“ hovorí Louis Perrin, riaditeľ oddelenia Consumer products, Personal Systems EMEA v spoločnosti HP Inc.

OMEN X 6
ZDROJ | HP

Novinka bude dostupná koncom septembra s cenou od 2 949 €. HP však pripravilo aj prekvapenie pre tých, ktorí si počítač radi skladajú podľa seba. V predaji bude samostatné šasi s matičnou doskou, tzv. barbone systém. Cena by mala byť okolo 600 €.

OMEN X 1
ZDROJ | HP

ZdrojHP

Komentáre k článku