Naim predstavil druhú generáciu reproduktora Mu-So Qb s AirPlay 2

Popredný výrobca špičkových audio zariadení, výrobca Naim, predstavil druhú generáciu kompaktného bezdrôtového reproduktora Mu-so Qb. Ponúka pôsobivé parametre, za kvalitu si však bude musieť poslucháč priplatiť.

ZDROJ | Naim

Nová generácia reproduktora je vybavená podporou AirPlay 2, Chromecast, TIDAL, Spotify Connect, internetovým rádiom a vylepšeným DAC s podporou azda všetkých bežne používaných kodekov.

Pozrite siNový bezdrôtový reproduktor Klipsch The Three je sila v jednoduchosti

Ďalšie možnosti konektivity zabezpečuje optický vstup S/PDIF do 96 kHz, Ethernet (10/100 Mbps), Bluetooth (BLE v4.2), Wi-Fi (802.11a/b/g/n/ac) a USB 2 typ A s podporou Multi-Room. Na reproduktore tiež nájdeme analógový výstup 3,5 mm typu Jack.

ZDROJ | Naim

Naim zároveň prekopal systém menu okolo dotykového panela na hornej ploche reproduktora. Novinka ponúka okrem vylepšeného výkonu aj aktualizovanú aplikáciu, ktorá umožňuje vyhľadávať podľa interpreta, žánru, albumu, ďalších umeleckých diel s rozšírenými informáciami o hudbe. Okrem ovládania hlasitosti appka umožňuje vytvárať zoznamy skladieb, regulovať osvetlenie a režimy miestnosti.

Mu-so Qb 2. generácie je najnovším členom uznávanej rodiny bezdrôtových hudobných systémov Mu-so.

Tento relatívny drobec (210 x 218 x 212 mm) ponúka zaujímavý výkon 300 W (4 x 50 W, 1 x 100 W), ktoré zabezpečujú trojpásmové reproduktory.

ZDROJ | Naim

Reproduktor sa dodáva s diaľkovým ovládaním, no ovládať sa dá aj pomocou bezplatnej aplikácie pre systém Android alebo iOS (iPhone, iPad, iPod).

ZDROJ | Naim

Zariadenie je vyrobené z lakovaného a eloxovaného hliníkového obalu (zosilnený o hliníkové chladiče) s CNC frézovaním. Aj mriežka Mu-so Qb druhej generácie prešla modernizáciou. Štandardnú čiernu farbu si môže používateľ ľahko zameniť za jednu z troch nových farebných možností olive, terracotta a peacock.

Naim Mu-so Qb sa začne predávať od 2. septembra za 899 dolárov, nechajme sa prekvapiť ako sa mu bude dariť v konkurencii takých mien ako je Sonos alebo Apple.

ZDROJ | Naim

ZdrojNaim

Komentáre k článku