Nahradí Nomad Base Station Pro nabíjačku Apple AirPower?

ZDROJ | Nomad

Po tom ako Apple odpískalo vlastnú bezdrôtovú nabíjačku AirPower, používatelia sú nútení siahať po iných značkách. Jednou z nich je Nomad. Ten teraz predstavil Base Station Pro.

Induktívna nabíjačka má rovnú plochu s maticou 18-tich nabíjacích cievok štandardu Qi. Na prvý pohľad vyzerá ako predchádzajúca nabíjačka od Nomadu, ktorá však mala presne určené nabíjacie plochy.

ZDROJ | Nomad

V novinke sa nachádza šesťhranná nabíjacia mriežka, tá umožňuje položiť zariadenie bez nutnosti presného uloženia na nabíjaciu plochu. Každý z nabíjacích bodov Qi je schopný nabíjať výkonom 5 W, čo je menej, než sľubovalo Apple (7,5 W), ale takéto riešenie na rozdiel od AirPower očividne funguje.

Pozrite siBezdrôtová nabíjačka 3v1 pre iPhone, Apple Watch a AirPods

Maticu s cievkami vyvinula pre Nomad spoločnosť Aira, nazvala ju FreePower. Podľa nej je FreePower schopná inteligentne optimalizovať výstupný nabíjací výkon pre rôzne zariadenia.

Proprietárne algoritmy FreePower rýchlo lokalizujú zariadenie a zabezpečia dynamický výkon, ktorý nabíja až 3 zariadenia v akejkoľvek orientácii.

Kombinácia technológie FreePower s hliníkovým krytom Base Station Pro a čalúnenou koženou povrchovou úpravou má podľa výrobcu priniesť „najlepší nabíjací zážitok“.

ZDROJ | Nomad

Base Station Pro bude mať 22,4 x 14,2 x 1,2 cm, 544 gramov. Rozumieť si bude s akýmkoľvek zariadením podporujúcim štandard Qi. Stav nabíjania budú signalizovať LED diódy.

Pozrite siiComboStand – trojitá bezdrôtová nabíjačka pre iPhone, Apple Watch a AirPods

Používateľ nájde v balení okrem nabíjačky 2-metrový pletený kábel USB-C/USB-C a 30 W adaptér s USB-C portom.

Cena nabíjačky nie je zatiaľ určená, zrejme nebude nízka. Záujemci si môžu zaregistrovať predobjednávku. Prvé dodávky Base Station Pro sa očakávajú v novembri 2019.

ZdrojNomad

Komentáre k článku