Nadupané herné notebooky ROG Zephyrus S17 a M16 kúpite už o mesiac

ZDROJ | ASUS

ROG (Republic of Gamers) založil ASUS v roku 2006 s ambicióznym cieľom – ponúkať hráčom univerzálne, no výkonné herné notebooky. Dnes je už značka ROG zárukou kvality a pojmom.

ROG oznámil nové portfólio herných produktov a technológií počas virtuálnej konferencie For Those Who Dare: Unleash the Tiger Inside. Výrobca okrem herných notebookov ROG Zephyrus S17 a Zephyrus M16 predstavil novú značku herného príslušenstva ROG Slash.

ZDROJ | ASUS

ROG Zephyrus S17

ZDROJ | ASUS

Ide o nový prémiový model s vyklápacou opticko-mechanickou klávesnicou, ktorá umožňuje dosiahnuť oveľa lepšie chladenie. Zephyrus S17 má 17-palcový displej, je voliteľne v dvoch konfiguráciách. Prvou je WQHD displej s technológiami Advanced Optimus a G-SYNC pre vyšší počet snímok za sekundu. Lepšie detaily ponúka 4K displej s adaptívnou synchronizáciou. Obe konfigurácie ponúkajú rýchle obnovovacie frekvencie, od výroby majú nastavené verné zobrazenie farieb.

O výkon sa stará Intel Core 11. generácie i9-11900H s 90 W napájaním a grafická karta až do NVIDIA GeForce RTX 3080 so 140 W napájaním, ktoré umožňuje technológia Dynamic Boost. Chladenie má na starosti systém ROG Intelligent Cooling, takže používatelia by si mali skutočne užiť poriadny výkon pri hraní, či tvorbe obsahu. DDR4-3200 RAM si môžete zvoliť až do kapacity 48 GB.

ZDROJ | ASUS

Chladiaci systém AAS Plus automaticky nadvihne klávesnicu pod uhlom 5°, vďaka tomu môže ventilátor Arc Flow takmer nehlučne nasávať vzduch do zariadenia. V kombinácii s tekutým kovom, ktorý chladí procesor, notebook ponúka vysoký výkon v tenkom, tichom a pomerne chladnom tele.

ZDROJ | ASUS

Audio systém pozostáva zo šiestich reproduktorov. K dispozícii sú tri HyperDrive Ultimate SSD RAID sloty na úložisko. Programovateľné koliesko Multiwheel umožňuje používateľom pohotový prístup k požadovaným funkciám. Hmotnosť notebooku je 2,6 kg pri rozmeroch 394 x 264 x 199 mm.

ROG Zephyrus M16

ZDROJ | ASUS

Druhým úplne novým modelom je ROG Zephyrus M16. Ako naznačuje názov, ide o 16-palcový notebook, výrobca ho však dokázal zmestiť do 15-palcového tela. WQHD displej s pomerom strán 16:10 má 165 Hz obnovovaciu frekvenciu s 3 ms odozvou a adaptívnou synchronizáciou. Vďaka 100 % pokrytiu DCI-P3, certifikátu PANTONE-validated a podpore Dolby Vision je ideálnym nástrojom nielen pre hráčov, ale i pre tvorcov obsahu.

ZDROJ | ASUS

Zephyrus M16 môže byť osadený procesormi až do 11. generácie Intel Core i9-11900H, pričom grafická karta je voliteľne až do GeForce RTX 3070. Dostupý je tiež s novou grafickou kartou GeForce RTX 3050 Ti. Aj tu má chladenie procesora a grafickej karty na starosti technológia ROG Intelligent Cooling.

Zvukový zážitok zabezpečuje 6 reproduktorov s dvoma basovými, nechýba podpora Dolby Atmos. 3D mikrofóny snímajú čistý zvuk, technológia Two-Way AI Noise Cancelation má na starosti inteligentné odstránenie hluku z pozadia. Zephyrus M16 má kompaktné rozmery s tenkým a ľahkým telom s hrúbkou 19,9 mm a hmotnosťou 1,9 kg.

ZDROJ | ASUS

Obidve novinky by mali na náš trh doraziť v priebehu júna, kedy sa dozvieme aj ich oficiálne ceny.

Okrem nových modelov notebookov sme boli svedkami predstavenia kolekcie módneho príslušenstva ROG Slash. Zaujme sýtymi modrými a červenými farbami, ktoré evokujú e-športové trendy. Medzi prvé ROG Slash produkty patria tri tašky (batoh a dve brašne) a pokrývky hlavy z kvalitnej vodeodolnej látky. Všetky produkty disponujú unikátnymi dizajnovými detailmi značky ROG Slash.ZDROJ | ASUS

Komentáre k článku