Nabite si Li-Po batériu energiou zo slnka

ZDROJ | FreeEnergy

Na Kickstarteri sa objavia zaujímavá ponuka – nabíjateľná batéria na solárnu energiu s USB-C portom. Ekologický produkt má aj ekonomický rozmer a pritom nie je extrémne drahý. Jedna tužková batéria USB-C FreeEnergy vraj ušetrí až 1 500 alkalických batérií.

Aj keď sú dnes populárne vstavané batérie, stále je množstvo zariadení, do ktorých treba vkladať batérie. Práve pre takéto zariadenia sú určené nabíjateľné batérie FreeEnergy. Ich veľkou výhodou je, že sa dajú nabíjať a zároveň napájať dané zariadenie.

Bežné NiMH batérie nabijete zhruba za 2,6 hodiny, FreeEnergy sa pomocou solárneho panelu nabijú za 8 hodín. Každá batéria je vybavená indikátorom nabíjania (LED doda), budete teda vedieť, že sa ešte nabíja alebo je už nabitá. V porovnaní s nabíjateľnými batériami NiMH s pamäťovým efektom sa lítium-polymérové ​​batérie nabijú 5-krát rýchlejšie.

ZDROJ | FreeEnergy

Viete, že…?

Priemerná domácnosť má zhruba 25 spotrebičov, ktoré pracujú na batérie? Porátajte koľko máte diaľkových ovládaní, joystickov, fotoaparátov, rôznych hračiek, holiacich strojčekov, zubných kefiek, budíkyov, klávesníc či myší. Je toho dosť, však?

Batérie majú kapacitu 2 300 mAh (AA), resp. 550 mAh (AAA), napätie 1,5 V a zvládnu 1 100 nabíjacích cyklov.ZDROJ | FreeEnergy

Ak sa rozhodnete nabíjať FreeEnergy z notebookového portu, na plnú kapacitu ich nabijete za 3 hodiny.

ZDROJ | FreeEnergy

Najrýchlejší výsledok sa dosiahne klasickým nabíjaním z elektrickej zásuvky.

ZDROJ | FreeEnergy

FreeEnergy majú zabudovanú ochranu proti prehriatu, ochranu voči skratu, ochranu pred vysokým tlakom, ochranu pre vybíjaním a prebitím,

ZDROJ | FreeEnergy

Ďalšou výhodou Li-Po batérií je, že sa nemusia nabíjať na 100 % kapacity. Ich garantovaná životnosť 1 100 cyklov je naozaj impozantná. Na porovnanie, batérie v iPhonoch sú stavané na 500 nabíjacích cyklov.

ZDROJ | FreeEnergy

Ako sme v úvode spomínali, solárne batérie FreeEnergy nie sú vôbec drahé. Základný balíček sa dá momentálne objednať za 35 dolárov. V tejto cene získate 4x solárne nabíjacie batérie typu AA, solárny panel a kábel so štyrmi USB-C konektormi. Za 59 dolárov dostanete oveľa viac: 4x AA (tužkové) solárne nabíjacie batérie, 4x AAA (mikrotužkové) nabíjacie solárne batérie, 2x nabíjací USB-C kábel a solárny panel. Termín dodania je február 2021.

ZDROJ | FreeEnergy

ZdrojKickstarter

Komentáre k článku