Na Faerských ostrovoch snímajú krajinu z chrbta ovce

Google Street View

Faerské ostrovy sú nenápadným ostrovným štátom na polceste medzi Nórskom a Islandom, ďalšou krajinou, ktorej cieľom je prilákať Google Street View.

Faerské ostrovy je súostrovie, ostrovný štát, položený približne v polovici cesty medzi Nórskom a Islandom, 320 kilometrov severozápadne od Škótska. Na týchto ostrovoch s rozlohou okolo 1 400 kilometrov štvorcových sa nachádza približne 49 000 obyvateľov.

Google Street View
ZDROJ | Inhabitat

Faerské ostrovy sú autonómnym štátnym zriadením, ktoré je však súčasťou Dánskeho kráľovstva. V tejto oblasti sa mnohí obyvatelia živia hospodárskym chovom oviec, na Faerských ostrovov sa ich vraj nachádza až okolo 70 000.

https://www.youtube.com/watch?v=7CeHq5o8bvc

Z tohto štátu pochádza aj Durita Dahl Andreassen, ktorá je pracovníčkou v oblasti miestneho cestovného ruchu pod záštitou organizácie Visit Faroe Islands.

Pozrite siStreet View v okuliaroch Gear VR? So StreetView VR sa to dá

Jednou z aktuálnych iniciatív organizácie je aj záujem prilákať Google Street View na ostrov, s cieľom zmapovať zaujímavé miesta tohto malého štátu.

Visit Faroe Islands použila na prvé pokusy s mapovaním záznamy z bežnej 360° kamery, ktorú ale umiestnila na chrbát ovce, ktoré sú pre krajinu typické.

https://www.youtube.com/watch?v=2t6UdVQQgvg

Kamera je čerpá energiu z ekologického zdroja – slnečného svetla, ktorá bola získaná pomocou solárnych panelov, ktoré sú taktiež umiestnené na chrbte ovce. Ovca je pritom skvelým spolupracovníkom najmä v zdolávaní náročnejšieho terénu, ktorá je pre tieto zvieratá bežným životným prostredím.

https://www.youtube.com/watch?v=le_QEybrMMs

ZdrojVisit Faroe Islands

Komentáre k článku