Na trh sa chystá najmenší stolový počítač Kangaroo

ZDROJ | BGR.com

Časy, kedy nám biela bedňa zaberala veľké množstvo pod pracovným stolom sú už dávno preč. Osobné stolové počítače dosahujú minimálne rozmery a svedčí o tom aj nový počítač s názvom Kangaroo od spoločnosti InFocus.

Pozrite siIdeacentre 300: prvý vreckový počítač od Lenova

Samotný výrobca dokonca tvrdí, že s rozmermi 124 x 80,5 x 12,9 milimetra ide o najmenší takýto počítač na trhu. Rozmermi sa tak dá porovnať s väčšími mobilnými telefónmi. Hmotnosť sa zaokrúhlila na 200 gramoch. K počítaču možné ešte pripojiť prídavný modul, ktorý obsahuje HDMI port, dva USB porty a napájací DC port.

kangaroo 02

Nový miniatúrny počítač Kangaroo poháňa Intel Cherrytrail s výkonom 2,24 GHz, ktorý nepotrebuje žiadny ventilátor. Kangaroo ponúkne operačnú RAM pamäť s kapacitou 2 GB, na súbory je určená vnútorná 32 GB pamäť, ktorú je možné rozšíriť pomocou microSD karty s maximálnou kapacitou 128 GB.

kangaroo 03
ZDROJ | BGR.com

Kangaroo nepodrpouje pripojenie s okolitými zariadeniami pomocou ethernetového kábla a tak sa používatelia budú musieť okrem spomínaného USB musieť spoľahnúť na Wi-Fi a Bluetooth 4.0. Počítač dokáže vďaka zabudovanej batérii fungovať aj bez pripojenia do elektrickej siete a podľa výrobcu je jeho výdrž približne 4 hodiny.

Počítač s Windowsom 10 sa začal predávať od dnešného dňa a jeho cena je naozaj priaznivá – 99 dolárov.

ZdrojBGR.com

Komentáre k článku