Qwerkywriter: bezdrôtová retro klávesnica

ZDROJ | Qwerkywriter

Na to, aby ste si pamätali písacie stroje a nemusíte byť až tak stará vykopávka. Ja sa teda za vykopávku nepovažujem a zo strojopisu na písacom stroji, aj keď elektrickom, som ešte maturoval. Za naozajstné retro ale môžeme považovať mechanické písacie stroje s pomerne veľkými klávesami a nezameniteľným búchaním pri písaní.

qwerky writer 02
ZDROJ | Qwerkywriter

V dobe, kedy máme takmer všetko dotykové je novinka Qwerkywriter veľmi príjemným osviežením trhu. Qwerkywriter je totiž bezdrôtová klávesnica v retro štýle, aký poznáme z mechanických písacich strojov.

Klávesnica poskytuje unikátny pocit zo stláčania mechanických kláves a retro čerešničkou na torte je mechanický posuvník nového riadku, ktorý je možné použiť namiesto klávesy Enter. Aj vám sa hneď pred očami zjavili spomienky na návštevy u lekára, kde doktor rýchlo vyťukával klávesy, na konci riadku sa ozvalo cinknutie a posunutím páčky sa dostal na ďalší riadok?

Pozrite siLG Rolly – rolovateľná klávesnica je ako stvorená pre cestovateľov

Klávesnica Qwerkywriter má síce nostalgický vzhľad, ale aj tak je to moderné príslušenstvo. Pomocou Bluetooth sa dokáže pripojiť k v podstate akémukoľvek zariadeniu, nezáleží, či používate iPhone, iPad, Android, alebo Windows.

Na na vrchnej časti klávesnice sa navyše nachádza stojan, do ktorého sa zmestí akýkoľvek tablet s maximálnou uhlopriečkou 10″ a hrúbou 0,5″, teda približne 1,3 cm.

https://www.youtube.com/watch?v=hE9uECXsFUM

Klávesnicu Qwerkywriter si je možné predobjednať na stránkach výrobcu za 329 dolárov. Prvé kusy sa k majitelom dostanú už na konci tohto mesiaca.

ZdrojQwerkywriter

Komentáre k článku