Na Slovensku štartuje nová streamovacia služba Rakuten TV

Japonský internetový gigant Rakuten sprístupnil svoju streamovaciu službu Rakuten TV okrem iných európskych krajín aj na Slovensku. Konkurovať bude najmä službe iTunes.

Na našom území sú čoraz populárnejšie služby ako Netflix alebo HBO GO, ktoré na základe mesačného predplatného ponúkajú svojim zákazníkom celý filmový katalóg bez obmedzení. Rakuten TV však funguje na báze jednorazových poplatkov za výpožičku, prípadne za kúpu filmov.

V katalógu Rakuten TV prevažujú novšie hollywoodske trháky, pričom spoločnosť ponúka vybrané tituly aj v 4K UHD kvalite. Filmom však zatiaľ chýba česká a slovenská lokalizácia, väčšina titulov obsahuje dabing a titulky iba v najväčších svetových jazykoch. Cena za požičanie filmu na 48 hodín sa pohybuje od 3,99 do 5,99 €. Od 5,99 do 10,99 € si môžete filmy zakúpiť natrvalo.

Služba obsahuje aj takzvané Rakuten Super Points (RSP), ktoré je možné použiť aj ako platidlo pri požičiavaní a kupovaní filmov. Za každé minuté Euro v službe dostanete jeden RSP, no pri platení sa už kurz mení. Pôžička v hodnote 3,99 € vás bude pri platbe bodmi stáť 399 RSP. Platbu pritom nie je možné rozdeliť medzi reálne finančné prostriedky a RSP body.

Pozrite siNÁVOD | Ako nájsť na Netflixe tituly so slovenskými alebo českými titulkami?

Rakuten TV aktuálne podporuje webové prehliadače, smartfóny a tablety s operačným systémom iOS a Android a taktiež smart televízory LG, Samsung a skrz protokol Chromecast v podstate akýkoľvek smart televízor alebo streamovací box s operačným systémom Android TV.

Na hodnotenie konkurencieschopnosti služby Rakuten TV je ešte pomerne skoro ak uvážime, že služba je ešte stále vo verejnom beta-testovaní a jej katalóg sa bude nepochybne postupne rozširovať. Taktiež stojí za pozornosť fakt, že spoločnosť Rakuten sa celosvetovo rapídne rozrastá a dnes do jej portfólia po akvizíciách patria spoločnosti Viber, Buy.com. Kobo a skrz čiastkové investície aj Pinterest, Lyft a Cabify.

Pozrite siNetflix, Amazon Prime a HBO dostanú silného konkurenta. Bude sa volať Disney+

Ako veľmi bude musieť spoločnosť Rakuten zapracovať na svojej streamovacej službe, to uvidíme už dnes večer, kedy Apple pravdepodobne predstaví dlho očakávanú streamovaciu službu. Už dnes však Rakuten priamo konkuruje službe iTunes, v ktorej je možné požičiavať a kupovať filmy na rovnakej báze, často aj so slovenskými titulkami alebo dabingom.

Komentáre k článku