Na Slovensku je nový virtuálny operátor s írečitým názvom – Juro

Juro. To je názov nového virtuálneho operátora, ktorý bude lákať Slovákov na nízke ceny za hovory, SMS i dáta. Stojí za ním Telekom, ktorý svojho virtuála ešte nemal, hoci sieť poskytuje viacerým mobilným operátorom.

Juro

Juro štartuje dnes. Základný cenník je veľmi jednoduchý. Za 5 centov budete môcť volať jednu minútu, poslať jednu SMS/MMS správu alebo presurfovať 1 MB dát. Rovnaké ceny platia aj na volania, SMS a MMS do zahraničia, presnejšie do krajín EÚ, Nórska, Lichtenštajnska a na Island. Také isté ceny platia aj pri roamingu v týchto krajinách!

Ceny sú vraj na ľudovú nôtu, s čím nemôžeme nesúhlasiť. Ešte zaujímavejšie ale vyzerá akciový cenník, ktorého ceny získa každý, kto si kúpi SIM kartu alebo si opätovne neskôr dobije o 5 € do 15.5.2016. V takom prípade na 30 dní získate volania, SMS či dáta za 2 centy (0,02 €).

Internetové balíčky zatiaľ neexistujú, nie je ale vylúčené, že sa časom objavia. Bez nich sú totiž ceny za dáta poriadne vysoké. 1 GB by vás vyšiel na 20 resp. až 50 €.

Juro 2

Predplatenú Juro Kartu si môžete kúpiť cez web www.juro.sk, alebo na bezplatnej infolinke. Po objednaní bude SIM karta doručená zdarma kuriérom. Dobíjanie kreditu bude v začiatku možné cez dobíjacie kupóny vo výške 5 alebo 10 €, alebo cez web do sumy 10 €. Stav kreditu budete môcť overiť na čísle *191#. Dĺžka platnosti kreditu je 365 dní od dobitia.

Telefónne čísla budú začínať prefixom 0909, infolinka pre zákazníkov bude ešte jednoduchšia – 909. Všetky Juro Karty budú fungovať a využívať 2G a 3G sieť Slovak Telekomu s ich kompletným pokrytím. LTE teda v prípade Jura nevyužijete.

Juro

Pozreli sme sa aj na cenník, ktorý nás milo prekvapil poznámkami pod čiarou, ktoré nie sú písané miniatúrnym písmom. Tarifikácia pre hovory je sekundová, takže platíte za každú začatú sekundu hovoru.

V prípade dát je tarifikácia nastavená na 10 kB, pričom maximálna prenosová rýchlosť je do 42 Mbit/s download a do 5,8 Mbit/s pre upload. Juro tak nebude fungovať v sieťach LTE.

Po aktivácii je Juro karta aktívna 180 dní, pokiaľ si ju nedobijete ľubovolnou sumou. V takom prípade sa jej platnosť predĺži na 365 dní.

Momentálne Juro neponúka žiadny bonusový kredit. Akou sumou si kartu dobijete, o takú vám narastie kredit.

Roaming je aktivovaný automaticky. Pre ceny mimo krajín EÚ platia osobitné ceny, ktoré sú samozrejme vyššie.

Volania na zákaznícku linku sú bezplatné. Volanie na odkazovú schránku (0909 900 900) je spoplatnené sumou 0,1205 €/min. Zaujímavý je poplatok 3,98 € za prechod zo služby Juro na akúkoľvek inú službu Slovak Telekomu, okrem prechodu na Easy kartu. Ten je zadarmo.

Juro 3

ZdrojJuro

Komentáre k článku