Na Slovensko prišla ďalšia streamingová platforma, FilmBox+! Čo ponúkne?

ZDROJ | FilmBox

Hoci je slovenský trh veľmi malý (v porovnaní s inými štátmi sveta), dnes ohlásila vstup ďalšia video streamingová platforma FilmBox+ od SPI International. Čo ponúka a za aké ceny?

ZDROJ | FilmBox

Holandská spoločnosť SPI International je u nás už dlhé roky známa práve vďaka kanálom FilmBox, ktoré patria do prémiových zábavných kanálov. Celkovo ich má na konte až 42.

Po novom si populárne meno prepožičia aj VOD služba FilmBox+, ktorú SPI International spúšťa práve dnes aj na Slovensku.

„S potešením uvádzame náš úplne nový produkt FilmBox+, ktorý od dnešného dňa nahradí FilmBox Live. FilmBox+ je dostupný cez operátorov a partnerské platformy a poskytuje plynulý a ucelený zábavný zážitok, ktorý stavia zákazníka do centra pozornosti,“ uviedol Berk Uziyel, CEO spoločnosti SPI International.

ZDROJ | FilmBox

Filmy, seriály, ale aj živé vysielanie!

Rozdiel oproti bežným VOD službám ako Netflix, HBO Go, Apple TV+ či Amazon Prime Video je v tom, že FilmBox+ chce ponúkať aj živé vysielanie TV staníc. „Vďaka svojej najnovšej aplikácii FilmBox+ ponúka SPI živé prenosy svojich televíznych programov a okamžitý prístup ku katalógu programov a filmov na požiadanie, a to na akomkoľvek zariadení pripojenom na internet. SPI pokračuje v zlepšovaní zážitku z domácej zábavy a vo vývoji nových príležitostí pre svojich partnerov po celom svete,“ píše SPI na webe FilmBox+.

Konkrétne ide o 12 TV staníc ako Filmbox Basic, Fightbox, Docubox, Filmbox Premium, Fast and Funbox, Filmbox Extra HD, 360 Tunebox, Arthouse, Gametoon, Filmbox Family, Filmbox Stars a Fashionbox.

ZDROJ | FilmBox

Samozrejmosťou je možnosť streamovania videa na akomkoľvek zariadení s internetom, teda okrem televízora si FilmBox+ pozriete aj na smartfóne, tablete či počítači. Dostupná je aj aplikácia pre Android aj iOS. Appku pre jednotlivé operačné systémy televízorov nájdete v ich obchode s aplikáciami. Cez počítač je možné FilmBox+ sledovať iba cez internetový prehliadač.

Týždeň zadarmo, potom 4,99 € mesačne

FilmBox+ ako väčšina streamovacích služieb ponúka aj možnosť vyskúšania služby na krátky čas bez poplatku. Nutná je však registrácia, ktorú potom musíte zrušiť, aby vám SPI neúčtovalo pokačovanie predplatného. Bezplatné vyskúšanie je na 7 dní.

Registrovať sa môžete aj zrýchlene pomocou Google alebo Facebook účtu.

ZDROJ | FilmBox

Ukončenie predplatného je vraj veľmi jednoduché: „Ak máte predplatné cez Vaše konto na Google Play alebo iTunes: Môžete ukončiť predplatné prostredníctvom tohto konta rovnako, ako by ste ukončili predplatné akejkoľvek inej aplikácie. Ak máte predplatné cez platobnú kartu alebo paypal: Môžete ukončiť predplatné kliknutím na ‚Moje konto‘ v menu. V menu nájdete možnosť ukončenia.“

Ak sa vám služba páči, mesačne si musíte pripraviť 4,99 € mesačne.

ZDROJ | FilmBox

Full HD aj v češtine

SPI nešpecifikuje, aké rozlíšenie filmy a seriály majú. „Vizuálna kvalita nášho obsahu je nastavená automaticky podľa rýchlosti Vášho internetu a podľa zariadení, ktoré používate.“ Prevádzkovateľ ale odporúča mať pripojenie rýchlosťou aspoň 2 Mbit/s. To však stačí tak na HD, resp. Full HD, 4K Ultra HD rozlíšenie takouto linkou „nepretlačíte“.

ZDROJ | FilmBox

Nech robím čo robím, vysokú kvalitu ani na optike v žiadnom titule nenachádzam. Potešiteľné je aspoň to, že mnohé tituly sú dabované do češtiny, škoda však, že aj anglické (námatkovo) tituly nemajú titulky, a to ani anglické.

Na rozdiel od iných SPI nešpecifikuje ani to, na koľkých zariadeniach súčasne môžete sledovať FilmBox+. „Prístupové údaje získané v čase spustenia predplatného môžete použiť na sledovanie nášho obsahu na viac ako jednom zariadení.“

ZDROJ | FilmBox

Výber filmov je pomerne veľký, ale chýba akékoľvek filtrovanie. Napríklad neviete si vybrať tituly podľa roku vydania, minimálne nie cez web prehliadač.

Čo sa seriálov týka, tých je výrazne menej, a to iba 19. Postupne by mali ale pribúdať nové a nové tituly aj medzi seriálmi aj filmami. Viac TV staníc ale v službe nepribudne.

 

ZdrojFilmBox+

Komentáre k článku