Na Slovensko prichádzajú nové Lenovo ThinkPad notebooky

Lenovo dnes oficiálne predstavilo novinky zo série ThinkPad notebookov pre náš trh. Dočkáme sa profi strojov s viacerými vylepšeniami, ale aj top-end modelov pre najnáročnejších. Hlavnou novinkou je nový dockovací systém pre všetky nové modely.

recenziaLenovo ThinkPad X1 Yoga 3 – vybavený hybrid pre najnáročnejších

Novú dockovaciu stanicu si obľúbia hlavne profesionáli, praváci. K modelom X1 Carbon, T, X280, L480 a L580 sa nová dockovacia stanica pripája z ľavej strany. Poteší fakt, že podporuje modely rôznych veľkostí a podľa pripojeného modelu sa aj mení jej sklon. Menší bude pre veľké notebooky, väčší zas pre tie menšie. Pripája sa cez USB-C port s podporou Thunderbolt 3. V predaji budú tri verzie – Basic, Pro a Ultra. Líšiť sa budú možnosťami pripojenia.

Pre tých, ktorí dbajú na bezpečnosť a boja sa o možnosť napadnutia, Lenovo pripravilo drobnosť s názvom ThinkStutter. Ide o mechanický kryt webkamery, ktorý ju prekryje a tak nehrozí, že by vás niekto sledoval. Kryt ale nie je dostupný pri modeloch X1 Yoga, X1 Carbon, sérii T a X280 s IR kamerou kvôli funkčnosti Windows Hello.

Medzi novinky je možné zaradiť aj technológiu ON-CELL TOUCH, vďaka ktorej mizne z niektorých modelov ThinkPad krycie sklo na dotykových displejoch. S novou technológiou je možné používať dotyk aj bez krycieho skla. Dotyková vrstva je súčasťou displeja.

ThinkPad X1 Yoga má zaujímavosť v podobe skrývacej klávesnice. Tá sa totiž pri preklopení displeja sama zasunie do tela, čím neprekáža pri tabletovom režime. To isté platí aj v prípade, ak notebook iba zatvoríte. Tlačidlá klávesnice sa nikdy nedotknú displeja čím ho nepoškodia ani nezašpinia. Navyše je odolná voči poliatiu tekutinou a vraj zvládne 30 000 otvorení, teda vsunutí.

Z noviniek sa na „pódiu“ objavili modely ThinkPad E580, nástupca modelu E570 s 15,6″ displejom a možnou veľmi zaujímavou výbavou s do 32 GB RAM pamäťou.

ThinkPad L380, resp. L380 Yoga, nástupca modelu ThinkPad 13  má 13,3″ displej a výdrž 12 hodín.

Modely ThinkPad T480s 14″ displejom a 13,5-hodinovou výdržou. Jeho súčasťou je aj Smart Card čítačka.

Pozrite siNová generácia Lenovo ThinkPad s 8. generáciou Intel procesorov

Vrcholom ponuky Lenovo ThinkPad notebookov sú ale modely ThinkPad X1 Carbon 6. generácie a ThinkPad X1 Yoga 3. generácie. Oba budú dostupné v klasickej čiernej, ale aj striebornej farbe. Viac o nových ThinkPadoch nájdete v našich januárových článkoch.

Pozrite siLenovo ThinkPad X1 Carbon a X1 Yoga – novinky s Dolby Vision a Amazon Alexa

Ceny noviniek žiaľ výrobca pre náš trh zatiaľ nešpecifikoval.

Komentáre k článku