Na Slovensko prichádza ZEN, takzvaná „ne-banka s nulovým úsilím“

ZDROJ | ZEN.com

Európsky startup ZEN oznámil svoje oficiálne uvedenie na trh v 31 európskych krajinách, vrátane Slovenska. S novým riešením, podporovaným spoločnosťou Mastercard, poskytne spotrebiteľom aj podnikateľom viaceré benefity pri platbách vrátane predĺženia záruk na elektroniku či delegovaného vybavenia reklamácií.

Na slovenský trh zamierila ďalšia fintechová spoločnosť, ktorá sa pod skratkou ZEN označujúcou pojem „zero effort non-bank“ (ne-banka s nulovým úsilím), orientuje na jednoduché platby a nákupné transakcie v pokoji, vďaka viacerým benefitom a väčšej bezpečnosti.

Služba podobná neobankovej platforme Revolut ponúka fyzickú, ako aj digitálnu kartu ZEN Mastercard, ktorej nechýba ani podpora pre platobné služby Apple Pay a Google Pay. ZEN si je možné vyskúšať na 30 dní bezplatne, základný balík služieb Gold následne stojí 0,99 € mesačne a vyšší balík Platinum 4,99 € mesačne.

ZDROJ | ZEN.com

Firmy aj jednotliví zákazníci môžu platiť kartou ZEN Mastercard kdekoľvek na svete, v celkovo 35 menách bez provízie a bez ohľadu na rozsah. Služba má vynikať v okamžitom prístupe k finančným prostriedkom a najrýchlejších platbách. Samozrejmosťou je vytvorenie účtu cez aplikáciu, ZEN totiž ani žiadne kamenné predajne nemá.

ZDROJ | ZEN.com

Dôležitým aspektom novej služby je tzv. ochrana ZEN Care. Ak zákazník využije právo na reklamáciu zakúpeného tovaru zaplateného cez ZEN, spoločnosť ZEN sa postará o reklamáciu a vráti sumu za nákup v plnej účet na účet zákazníka. Podnikatelia zas získavajú ďalšiu vrstvu ochrany, chargeback bez poplatkov, ktoré na seba prevezme ZEN.

ZDROJ | ZEN.com

Do ochrany ZEN Care tiež spadá jednoročné predĺženie záruky na elektronické výrobky zakúpené cez ZEN vo fyzickom obchode aj online e-shope. Zákazníci tiež dostanú okamžitý cashback až do výšky 15 % z hodnoty nákupu, ktorý je vyplatený späť na ich účet ihneď po zakúpení tovaru. Cashback tak v podstate dokáže zarobiť zákazníkom za mesačné poplatky za vedenie účtu ZEN.

ZDROJ | ZEN.com

Služby ZENu sú dostupné prostredníctvom mobilných aplikácie a na webových stránkach zen.com. Samotný startup je registrovaný ako finančná inštitúcia pod dohľadom Litovskej centrálnej banky a schválená je aj Európskym orgánom pre bankovníctvo (EBA) pre 31 krajín. Za samotnou spoločnosťou ZEN stojí Dawid Rozek, spoluzakladateľ medzinárodnej platformy G2A.com zameranej na združovanie predajcov licenčných kľúčov k videhrám a softvéru.

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku