Na Slovensko mieri crowdinvestingová sieť CONDA, investovať môžete od 100 €

ZDROJ | LMcableLMcable

V polovici marca spustí na Slovensku svoje služby crowdinvestingová sieť CONDA pôsobiaca v 6 krajinách Európy. Pre našinca to znamená, že môže nielen investovať do sľubných projektov, ale sa nechať aj podporiť od iných investorov. Nejde pritom o formu crowdfundingu, ako Kickstarter ci Indiegogo.

Pozrite siČo to vlastne ten crowdfunding je a ako funguje?

Crowdinvesting v skratke znamená možnosť pre firmy získať kapitál na rozvoj biznisu. Crowdinvesting môžu využiť nielen existujúce spoločnosti, ale aj start-upy. Nový model financovania je zaujímavý najmä pre firmy, ktoré potrebujú finančnú injekciu na expanziu, rozšírenie výroby alebo nové aktivity v sumách od 50 000 do 200 000 €.

Spoločnosť plánuje na Slovensku podporiť a spolupracovať s vyše desiatkou projektov ročne z celého spektra biznisu. Cieľom spoločnosti CONDA je podporiť zaujímavé projekty firiem novou formou investovania – pomocou vkladov od bežných ľudí.

CONDA 2
ZDROJ | CONDA

Pre investorov

Záujemca o investovanie sa môže do crowdinvestingu zapojiť investíciou od výšky 100 €. Prihlásenie sa a využívanie platformy vraj úplne bezplatné, no CONDA zároveň dodáva, že bankové poplatky pri investíciách do zahraničia znáša investor. Ak projekt nedosiahne minimálnu hranicu investovania, peniaze sa investorom v plnej výške vrátia.

Investori nadobúdajú virtuálny podiel vo firme, ktorý je kalkulovaný ako pomer účasti ich investície na hodnote firmy v momente investovania. Hlavnou výhodou podľa spoločnosti má byť pre investorov oveľa vyššie zhodnotenie kapitálu než pri väčšine bankových aj nebankových produktoch na trhu.

S tým však narastá aj riziko, že projekt nemusí byť vždy úspešný. Ako uvádza samotná spoločnosť: „Zjednodušene povedané, čím vyššia je miera výnosu alebo zisk, tým vyššie je riziko straty.“

Počas trvania „pôžičky“ sa však investorom vyplácajú úroky štandardne vo výške 4,5 % ročne, zároveň môžu získať bonus zo zhodnotenia firmy na konci kontraktu.

Ako investor ale môžete od konkrétneho podnikateľa získať rôzne benefity ako sú zľavy, darčeky apod. Každý projekt má pritom svoje detailné pravidlá „hry“.

https://www.youtube.com/watch?v=3DE8kaSgkmo

 

Crowdinvestingový biznis rastie každoročne o 200% a v každej krajine sa stretáva s veľkým pozitívnym ohlasom zo strany firiem aj investorov,

uviedol Paul Pöltner, zakladateľ rakúskej spoločnosti CONDA.

Bentianna
ZDROJ | Bentianna

Koho podporovať?

Pri štarte spoločnosti CONDA na našom trhu môžete investične podporiť inovatívny projekt známej slovenskej značky Bentianna – slovenského unikátneho aperitívu. Domáci investori môžu zároveň podporiť aj projekty v ďalších krajinách Európy, kde pôsobí, napríklad v Rakúsku či Slovinsku.

Cez CONDA vraj doteraz investovalo vyše 5 000 ľudí. Na Slovensku plánuje spoločnosť v tomto roku zaregistrovať okolo 500 investorov. Momentálne sa ale cez stránku CONDA.sk nedostanete k žiadnym projektom. Spustenie služby je naplánované na 16. marca.

CONDA-LOGO_CMYK
ZDROJ | CONDA

ZdrojCONDA

Komentáre k článku