Na Slovensko dorazilo BMW M4 DTM Champion Edition – vyrobili ho pre Višňovského

Aj na slovenských cestách uvidíme špeciálnu edíciu BMW M4 DTM Champion Edition. Vyrobili ho len v limitovanej edícii 200 ks, vďaka Group M si ho však mohol kúpiť známy hokejový obranca Ľubomír Višňovský.

Včera sme mali jedinečnú príležitosť zúčastniť sa odovzdávania zberateľského kúsku z edície BMW M4 DTM Champion Edition, ktorého sa na celom svete predá len 200 ks. Stať sa jeho majiteľom nie je jednoduché, no Ľubomírovi Višňovskému sa to podarilo ako jedinému na Slovensku, aj vďaka tomu, že je dlhodobým priaznivcom značky a modelov M.

V dealerstve Group M ho uvítal sám Jirko Malchárek, výkonný predseda predstavenstva Group M aj so špeciálnymi pretekárskymi rukavicami.

Kľúče od nového automobilu Ľubomírovi odovzdával manažér predaja Group M, p. Marek Nagy.

Limitovaná edícia BMW M4 DTM Champion Edition bola vyvinutá na počesť Nemca Marca Wittmanna, ktorý v rokoch 2014 a 2016 triumfoval v šampionáte DTM. Ak ju porovnáme so štandardným BMW M4, tak v automobile bol  výkon zvýšený o 51 kW (69 k) na celkových 368 kW (500 k)!

Krútiaci moment 600 Nm narástol o 50 Nm. Unikátnymi prvkami sú tiež upravený pohon, podvozok a dizajn, ktoré obohatili motívy BMW Motorsport. Musíme priznať, že zvuk po naštartovaní nás dostal doslova do kolien, toto je jednoducho sen každého nadšenca športových automobilov.

Interiér automobilu taktiež všade nesie označenie M, všimnite si brúsenú kožu Alcantara na športových sedadlách a volante, či špeciálne madlo zatvárania dverí. Auuuu.

BMW M4 DTM dokáže zrýchliť z 0 na 100 km/h za 3,8 sekundy a maximálna rýchlosť je elektronicky limitovaná na 305 km/h.

Špeciálne M-kové brzdy má M4-ka v zlatej farbe, dostanú vás aj pneumatiky pripravené na jazdu na závodnej trati Michelin Pilot Sport Cup 2, pričom predné sú s rozmerom 265/35 R19 a zadné 285/30 R20.

Mimochodom, cena modelu BMW M4 DTM Champion Edition sa pohybuje na úrovni 150 000 eur.

„Je o mne známe, že k značke BMW mám dlhodobý a až citový vzťah. Kedysi som sa rekreačne venoval pretekom na okruhu v kategórii GT3, najvýkonnejšie modely M boli toho neodmysliteľnou súčasťou. Teraz si jazdu vychutnám na civilnom aute s technológiami a vlastnosťami pretekárskeho auta,“ povedal bývalý hokejový obranca Ľubomír Višňovský.

Višňovský si Group M nevybral náhodou, na Harmincovej ulici v Bratislave M-ká predávajú veľmi radi. Ako hovorí výkonný predseda predstavenstva spoločnosti: „Už od vzniku showroomu v bratislavskej Dúbravke ponúkame okrem prémiových služieb v rámci značky BMW aj dlhoročné skúsenosti z oblasti motoršportu. Cieľom je priniesť zákazníkom jedinečné zážitky z jazdy a zároveň sa podeliť o skúsenosti pri kúpe modelov z radu M i špeciálnych edícií – rovnako ako v prípade modelu DTM Ľuba Višňovského. Teší nás, že zákazníci v tomto segmente vozidiel vyhľadávajú práve dealerstvo GROUP M.“.

Komentáre k článku