Alcatel 5 – dve webkamery, snímač tváre a výborná cena

Alcatel nám ukázal svoj pohľad na smartfóny. Celá séria má displeje v pomere 18:9, pokročilé funkcie a zaujímavé cenovky. Skladá sa z Alcatel 5, Alcatel 3 a Alcatel 1. Všetky nové telefóny uviedol Alcatel na MWC (Mobile World Congress) v Barcelone. My si predstavíme najlepší z nich – Alcatel 5.

recenziaAlcatel 5 – kvalitný len na prvý pohľad

Alcatel 5 má bezrámový 5,7” FullView displej v spomínanom pomere strán 18:9. Kompaktné rozmery, osemjadrový procesor, snímač odtlačkov prstov a predný duálny fotoaparát vyzerajú, aspoň papierovo, zaujímavo.

Zadná kamera má 12 Mpx, s interpoláciou až 16 Mpx snímky, so svetelnosťou f/2,2 dvojtónový blesk; predný sekundárny 5 Mpx s uhlom záberu do 120°, svetelnosť f/2,0 a f/2,4. Nahrávanie videa zvláda zadná kamera v rozlíšení 1080p pri 30 obrázkoch za sekundu.

Keď predný objektív zistí pred sebou viac tvárí, automaticky sa prepne do širokouhlého režimu. Fanúšik fotenia má k dispozícii sadu nástrojov Social Mode. Funkcia Social Square slúži na kontrolu urobených fotografií, obraz sa rozloží na dve časti – v polovici obrazovky je zobrazený hľadáčik fotoaparátu a v druhej polovici si možno popri fotení skontrolovať urobené fotky.

Instant Collage vytvorí koláže z najlepších záberov a Photo Booth zase zachytí štyri fotky idúce za sebou, ktoré potom zdieľa.

Alcatel 5 má FaceKey. Túto funkciu spopularizoval Apple so svojim iPhonom X – slúži na odomknutie telefónu pomocou tváre. Stačí pozrieť na obrazovku a telefón sa odomkne do 0,5 sekundy. Aby bola zaručená bezpečnosť, systém overí za tento krátky okamih viac ako 100 bodov tváre.

Nechýba tu ani klasický snímač odtlačkov prstov. Umiestnený je na zadnej strane. Je programovateľná, dá sa teda využiť aj na otvorenie zvolenej aplikácie, alebo na rýchle urobenie selfíčka.

https://youtu.be/2lciLmZG4tw

Telefón má rozmery 152 x 71 x 8,4 mm pri hmotnosti 144 g. Displej je 5,7″ HD+ (1 440 x 720 pixelov) so 16 miliónmi farieb, s pomerom strán 18:9. 2,5D sklo zaberá 77,4 % prednej plochy telefónu.

Procesor je tu osemjadrový Cortec-A53 (MediaTek MT6750), 4 x 1,5 GHz + 4 x 1,0 GHz.

Operačný systém beží ešte starom Androide 7 Nougat. Alcatel však sľúbil trojmesačné bezpečnostné aktualizácie systému. Pamäť v telefóne má 3 GB RAM, vnútorná 32 GB sa dá rozšíriť s podporou micro SD kariet až do 128 GB. Batéria má 3 000 mAh.

Z konektivity môžeme spomenúť Wi-Fi 802.11b/g/n, Bluetooth 4.2, GPS s A-GPS, Glonass a NFC. A áno – je tu už moderný USB-C konektor.

Alcatel 5 sa bude od marca predávať v prevedení Metallic Black a Metallic Gold za 230 eur.

Pozrite siPanasonic Eluga Ray 500 – lacný smartfón so slušnou výbavou

O BEZPEČNOSŤ DÁT NAŠICH REDAKTOROV POČAS MWC 2018 SA STARÁ ESET.

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2018 ďakujeme spoločnostiam Orange Slovensko a Slovak Telekom, ktoré hradia cestu a pobyt redaktorov TECHBOX v Barcelone, a zároveň sa starajú o ich dátové spojenie.

ZdrojAlcatel

Komentáre k článku