Na Google Street View nájdete už aj Téryho a Zbojnicku chatu

ZDROJ | Google

Google Mapy oslavujú 15. narodeniny aj rozširovaním obsahu Goolge Street View. Pribudli dve slovenské vysokohorské chaty.

Služba Mapy od internetového giganta Google oslavuje 15. narodeniny. Vychytávky, ktoré Google Mapy vrámci narodeninovej aktualizácie dostali, sme vám predstavili v článku Mapy Google oslavujú 15. narodeniny bohatou aktualizáciou mobilnej aplikácie. 

Pri príležitosti 15. narodenín zrejme najpoužívanejších on-line máp na svete získal aktualizáciu aj slovenské Google Street View. Do služby pribudli dve z najvyššie položených chát na Slovensku, Zbojnícka a Téryho chata.

Chaty boli do Street View pridané vďaka nositeľným 360 stupňovým kamerám Trekker a spolupráci s Klubom slovenských turistov a horolezeckým spolkom JAMES. Predseda KST, Peter Dragúň, pri tejto príležitosti povedal, že služba virtuálne umožní na chaty zájsť aj ľudom s hendikepom alebo vyšším vekom.

Google Street View Téryho chataZDROJ | Google

Téryho a Zbojnícka chata nie sú prvými horskými skvostami na slovenskom Google Street View. Vďaka Street View trojkolke a trojnožke si môžete na službe pozrieť Národný park Slovenský raj, prejsť sa okolo Popradského plesa, či navštíviť Ochtinskú aragonitovú jaskyňu. V rámci bežne dostupných miest je zdokumentované takmer celé Slovensko, pozrieť si môžete, napríklad, aj historické centrum Košíc.

Vo februári 2014 do Street View pribudli panoramatické snímky Vysokých Tatier, Oravského hradu a vybraných slovenských jaskýň. O rok neskôr Google pridal panoramatické snímky Dunaju zo 6 krajín vrátane Slovenska.

Google Street View Vihorlatské múzeumZDROJ | Google

Google spustil funkciu Street View v roku 2007. Táto služba umožňuje prechádzať miesta takmer kdekoľvek na svete formou 360 stupňových pohľadov. Okrem jazdy po cestách alebo prechádzkach po peších zónach sa vďaka Street View dostanete aj na rôzne hrady, zámky alebo do národných parkov, či dokonca nákupných centier. Na Slovensku máme Google Street View od roku 2012. Služba je priebežne aktualizovaná.

Google street View je služba vrámci Google Mapy a využiť ju môžete ako na desktopových, tak na prenosných zariadeniach.

ZdrojTS Google

Komentáre k článku