Na bratislavský Autosalón sa oplatí vyraziť. Toto sme tam našli!

Včera otvoril svoje brány bratislavský Autosalón, kedy sme počas novinárskeho dňa videli to najdôležitejšie z výstavy. Ak rozmýšľate, či sa na bratislavský Autosalón oplatí vyraziť, pozrite si „chuťovky“, ktoré neunikli nášmu redakčnému objektívu.

Mercedes-AMG Project One

Nebudeme vás naťahovať, hneď v úvode to odpálime najväčšou peckou, ktorú si budete chcieť pozrieť naživo. Limitovaná séria 275 vozidiel Mercedes-AMG Project One za cenu 2,2 milióna eur totiž nenechá žiadneho fanúšika chladným. Z 0 na 200 to dáte za 6 sekúnd a kombinovaný výkon štvorice elektromotorov s benzínovou 1,6-kou je presne 740 kW, t.j. 1000 koní!

Pozrite siMercedes-AMG Project ONE ponúka viac ako 1 000 koní pod kapotou hybridu

Jaguar XE SV Project 8

Keď už sme pri limitovaných chuťovkách, rozhodne stojí za to pozrieť a sadnúť si do britského Jaguaru XE SV Project 8, ktorý to dá z 0 na 100 km/h za 3,7 sekundy. Pod kapotou je totiž osemvalcový pätliter, ktorému pomáha osemstupňová automatická prevodovka Quickshift. Cena vystaveného kúsku sa blíži k hranici 200 000 eur. No nedali by ste si povedať?

 

Peugeot 508

Milým prekvapením je aj nový Peugeot 508. Vidieť ho naživo je skutočný zážitok, silueta coupé, bezrámové okná, nádherné zadné svetlá mu mimoriadne svedčia. Nehovoriac o interiéri, ktorý je akoby zo superšportu budúcnosti. A to vám 508-čka ponúkne dokonca aj Night Vision, vo svojej kategórii skutočnú lahôdku.

Hyundai Kona Electric

V ponuke Hyundai sa objavuje už druhé plne elektrické auto, po vydarenom IONIQ Electric totiž prichádza prvé mestské SUV, Kona Electric. Musíme uznať, že dizajnových zmien v porovnaní s bežnou Konou je viac než dosť, to čo poteší najviac je prepracovanejší a modernejší interiér. Kona Electric pritom sľubuje dojazd až 470 km na jedno nabitie batérie, čo je výborná hodnota.

Pozrite siHyundai Kona Electric SUV sľubuje dojazd až 470 kilometrov na jedno nabitie

Hyundai Santa Fe

Okrem Hyundai Kona Electric na stánku Hyundai láka úplne nové Santa Fe. Predná maska je mohutnejšia, akoby ste čakali, vo vnútri pritom ide o moderný automobil plný technológií. Okrem head-up displeja nechýba systém Rear Occupant Alert, ktorý monitoruje zadné sedadlá a upozorňuje vodiča pri opustení vozidla na osoby zostávajúce vnútri. Zaujímavou novinkou je aj Safety Exit Assist, systém uzamykajúci dvere v prípade, ak hrozí pri vystúpení nebezpečenstvo.

Pozrite siHyundai odhalil novú generáciu modelu Santa Fe

Suzuki Swift Sport

Ak máte radi malé „žihadlá“, potom si určite pozrite aj nové Suzuki Swift Sport. Tento malý hot-hatch s hmotnosťou iba 975 kg je s benzínovým štvorvalcom s turbom a  výkonom 140 koní skutočný trhač asfaltu. Samozrejmosťou je manuál a interiér, v ktorom bude radosť rezať akékoľvek zákruty. A tie výfuky, wow.

Nová Honda CR-V

V dobe, kedy SUV kraľujú trhu, nemôžete vynechať ani možnosť sadnúť si do novej Hondy CR-V. Áno, za oceánom sa už nejaký čas predáva, no na náš trh dorazí až túto jeseň, dokonca budúci rok aj s hybridným pohonom. Honda CR-V vylepšila všetko čo sa dalo, tešiť sa môžete na nové LED svetlá, výrazne luxusnejší interiér a našťastie aj nový infotainment či asistenčné systémy.

Volkswagen Touareg

Tak toto najväčšie SUV v ponuke VW nemôžete vynechať. Vyrába sa na Slovensku a keď si sadnete do interiéru, dostane vás dvojica obrovských displejov, kde jeden má až 15-palcov. Tlieskame za intuitívne ovládanie a špičkovú grafiku, ako aj celkový dojem z auta. Viac sa dozviete aj v našom samostatnom článku, ktorý obsahuje aj naše prvé dojmy vo videoprezentácii.

Pozrite siNový Volkswagen Touareg je plný displejov!

Škoda Vision X

Škoda tentokrát ukazuje budúcnosť vo veľkom štýle. Priamo v bratislavskej Inchebe sa môžete pokochať dvojicou konceptov z blízkej budúcnosti. Škoda Vision X je kompaktné SUV s absolútne futuristickým interiérom, kde v batožinovom priestore nechýba lietajúci dron! Všimnite si aj prednú masku, ktorá celá svieti a samozrejme, toto je auto zaujme aj mild-hybridnou technológiou pohonu kombinujúcou benzín, elektrinu a zemný plyn.

ZDROJ | ŠKODA

Škoda Vision E

Toto auto sa v tejto podobe rozhodne na cesty nedostane. Ale ak má takto vyzerať elektrická budúcnosť českej Škody, tešíme sa už teraz. Opäť nádherný koncept ešte z rukopisu Jozefa Kabaňa. Interiér je ukážkou prémiového prístupu a multimediálnych funkcií vďaka obrovským displejom. Pohonnou jednotkou sú dva elektromotory s výkonom 225 kW.

Pozrite siŠKODA VISION E – prvá plne elektrická Škodovka je na svete

ZDROJ | ŠKODA

Takže, to bola len malá ochutnávka z bratislavského Autosalónu, ktorý potrvá do nedele 29.4.2018. Celkovo tu nájdete zástupcov 50 značiek, je sa na čo rozhodne pozerať!

Zoznam značiek:
Abarth, Alfa Romeo, Aston Martin, Audi, Bentley, BMW, Cadillac, Citroёn, Corvette, Dacia, Dodge, Ferrari, Fiat, Fiat Professional, Honda, Hyundai, Chevrolet, Isuzu, Iveco, Jaguar, Jeep, Kia, Kaipan, Lamborghini, Lada, Land Rover, Lexus, Maserati, Mazda, Mercedes-Benz, McLaren, Mercedes-AMG, Mini, Mitsubishi, Nissan, Opel, Peugeot, Piaggio, Ram, Range Rover, Renault, Rolls Royce, Smart, Suzuki, Škoda, Tesla, Toyota, VW, VW užitkové vozidlá, ZhiDou

Komentáre k článku