Na bratislavskom autosalóne sme videli superšportiak Mercedes-AMG Project ONE

Autosalón v Bratislave je udalosť, na ktorú sa každý rok okrem nadšencov automobilov teší aj naša redakcia. Nádherné autá dopĺňajú ešte krajšie hostesky. Aj preto nás potešilo, keď sme si na autosalóne mohli pozrieť športové auto Mercedes-AMG Project ONE.

https://www.youtube.com/watch?v=IO_gEPysrlI

Tento superšportiak bol predstavený ešte v septembri minulého roku na International Motor Show vo Frankfurte. Pre pripomenutie, toto hybridné auto má výkon viac ako 1 000 koní a maximálna rýchlosť je neuveriteľných 350 kilometrov za hodinu.

Mercedes disponuje technológiou, aká sa používa vo Formule 1 a jedná sa o hybrid, ktorý kombinuje bežný pohon a elektrický. Čerešničkou na torte je pohon všetkých štyroch kolies.

Pozrite siMercedes-AMG Project ONE ponúka viac ako 1 000 koní pod kapotou hybridu

Mercedes-AMG Project ONE bol plánovaný ako limitovaný kúsok, ktorý bude vyrobený o počte iba 275 kusov a bude sa predávať za 2,2 milióna eur. Najlepšie na tom je, že všetky sú už vypredané. Pre kompletné informácie o tejto formule na cesty si prečítajte náš septembrový článok.

Ak budete mať možnosť, určite zamierte na bratislavský autosalón, kde si budete môcť pozrieť naživo túto exkluzivitku z dielne Mercedes-Benz.

Komentáre k článku