Mystic – dron poháňaný AI, ktorý je ovládaný gestami

Mystic má byť podľa stránky Kickstarter najpokročilejší AI dron na svete. Vďaka piatim módom vie lietať úplne sám, bez akéhokoľvek zásahu majiteľa.

https://youtu.be/-o15OcxovzY

Lietajúce drony, ktoré vedia používateľa sledovať nie sú žiadnou novinkou. O jednom takom sme písali už dokonca tri roky dozadu, modernejším príkladom je Hover Camera Passport. Ani jeden z nich ale nevyužíva prvky umelej inteligencie.

Za Mystic stojí pekingská spoločnosť Airlango, ktorá sa naň snaží vyzbierať finančné prostriedky cez crowdfundingovú stránku Kickstarter. Na čo teda chcú potenciálnych kupcov nalákať?

Pozrite siParrot Anafi – skladateľný 4K HDR dron s cenou pod tisíc dolárov

Hlavnou doménou gadgetu je čipset, ktorý obsahuje výpočtovú jednotku pre umelú inteligenciu aj ovládanie samotného drona. Vďaka AI Mystic ponúkne päť inteligentných módov okrem toho manuálneho.

ZDROJ | Airlango

Tým prvým je 3D sledovanie. Dron je schopný autonómne nasledovať a identifikovať svojho majiteľa na základe tváre a vyhýbať sa prekážkam. Na to údajne používa podobnú technológiu, ako autonómne vozidlá. Druhou vlastnosťou sú gestá. Používateľ si ich môže zvoliť až šesť, slúžiť budú na ovládanie drona. Mód Safari patrí medzi tie zaujímavejšie. V ňom totiž Mystic letí po predom navrhnutej trase a ak nájde zaujímavú lokalitu, zviera, človeka, kvet, vozidlo či iný objekt, vytvorí fotografiu.

ZDROJ | Airlango

Program Template Video zahŕňa niekoľko predprogramovaných leteckých trás, ktoré majú vytvoriť kvalitné zábery bez potreby ovládania. Template Photo potom nájde automaticky najvhodnejšiu polohu pre zachytenie ideálnej fotografie.

ZDROJ | Airlango

Procesorom je v tomto prípade Snapdragon 820. Na vytváranie fotografií či videí slúži senzor Sony IMX378 (rovnaký čip, aký nájdeme aj v smartfóne Google Pixel) s rozlíšením 12 Mpx. To znamená videá v rozlíšení 4K Ultra HD. Letový čas je 30 minút.

Ak vás Mystic zaujal, máme pre vás dve dobré správy. Tá prvá je, že dron je ešte stále dostupný za štartovaciu cenu. Tou druhou je samotná suma, za ktorú si ho môžete objednať. Za 459 USD totiž mnoho dronov na trhu nie je, tobôž nie s AI.

ZdrojKickstarter

Komentáre k článku