MWC 2015 | Vypni telku, hekni loptu!

Už dávno sú preč časy, keď sa deti hrávali vonku s obyčajnou loptou. Áno, aj to ešte môžeme vidieť na uliciach, avšak do popredia idú čoraz viac digitálne média a hra s elektronickými produktmi. Aj to je znakom generácie Z. Deti majú čoraz viac záľubu v technológiách. Počitače, mobily atď.

Hackaball

Pán Marshall, ktorý je autorom projektu Hackaball sa vyjadril: „Mám dve deti a bol jeden z mojich snov, dostať ich von s využítím technológii, v ktorých majú záľubu.“ Ďalej približuje projekt: „Je to počítač, ktorý umožňuje hrať sa v záhrade, aj v parku. Kombinuje vnútorné aj vonkajšie hry.“

Hackaball

ODPORÚČAME VÁM: Neznášajú vaše deti umývanie zubov? S Grush Brush ho budú milovať!

Hackaball

A čo to teda Hackaball je? Lopta, to ste uhádli – avšak nie hocijaká – pomocou sprievodnej aplikácie na iOS vaše deti naučí základy programovacieho jazyka a tým otvára deťom bránu do počítačovej vedy. Sprievodná aplikácia vyzerá tak trochu ako vesmírna videohra, ale v nej sa môžu deti naučiť programovaciemu jazyku pomocou jednoduchých grafických symbolov.

Hackaball

A ako to vyzerá v praxi, ak si napríklad deti na dvore hádžu Hackaball, pri dopade na zem môže zasvietiť na modro. Zmena svetelných signálov, však nie je jediné, čo sa dá na tejto lopte programovať. Na malý počítač vo vnútri lopty sú pripojené ďalšie svetlá, akcelerometer, zvukový čip, mikrofón, zdroj vibrácii pre hmatové podnety.

UĽAHČITE SI ŽIVOT: Motivujte svoje deti, aby si plnili svoje povinnosti. S aplikáciou Bubu.

Hackaball

„Chceli sme navrhnúť dizajn, ktorý nevyvoláva pocit uzavretosti. Veľa vecí, ako sú v súčasnosti napr. aj smartfóny, sa nedajú až tak veľmi programovať.“ Opäť sa vyjadril Jon Marshall, spoluautor projektu Hackaball.

TIP: Ak už zlyhali všetky možnosti, ako zabaviť vaše dieťa v čakárni u lekára, máme pre vás 4 aplikácie, ktoré vaše dieťa okrem zábavy posunú aj vpred!

Zdá sa, že sa im ich pôvodný zámer prostredníctvom Hackaball aj podaril – zdá sa, že Hackaball sa dostal až do fázy open-end projektu.

Hackaball

Čo vy na to? Ste viac za tradičné hračky, alebo vás nové technológie oslovujú a boli by ste medzi prvými, ktoré by takéto niečo svojim deťom zakúpili. Čo si myslíte o tom, že deti sa učia už v ranom veku počítačovej zdatnosti a programovaniu, pričom často krát im chýbajú vedomosti z praktického života?

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2015 ďakujeme spoločnosti Samsung Electronics, ktorá hradí cestu a pobyt redaktora TECHBOX. Živé fotografie a videá vám prinášame vďaka Olympusu OM-D E-M1.

Foto: Hackaball

Komentáre k článku