MWC 2015 | Strach o vlastníctvo potlačí Panasonic Nubo

V hlavách súčasných ľudí sa často môžeme stretnúť s jedným zo známych a veľmi rozšírených infekcii – so strachom – strachom, že vám ukradnú auto, vkradnú sa vám do domu, kancelárie atď. A najčastejšie z tohto dôvodu, si ľudia inštalujú do svojich obytných priestorov rôzne alarmy, či dokonca kamerové systémy.

Panasonic Nubo

Na trhu sme sa už mohli stretnúť napríklad s Wi-Fi kamerami, ako je napríklad Dropcam. Čo však, keď nie je k dispozícii Wi-Fi pripojenie? Tento problém by mal vyriešiť nový produkt – bezpečnostná kamera od Panasonic s názvom Nubo. Tento rok ho spoločnosť Panasonic predviedla aj na konferencii MWC 2015 v Barcelone.

Nubo funguje nielen s podporou prenosu informácii prostredníctvom Wi-Fi, ale využíva aj 4G sieť. Nubo ponúka snímanie pohybu pomocou senzorov a zachytávanie obrazu v 5-, 10-, 30- alebo 60-sekundových intervaloch. Panasonic Nubo je dokonca schopný analyzovať, či sa na snímanom obraze pohybuje neznámy človek, rodinný príslušník alebo váš domáci miláčik. V prípade vstupu nepozvaného hosťa vám Nubo zašle upozornenie na vás mobilný telefón spolu so záznamom. Ako bonus, bezpečnostná kamera Panasonic Nubo je vybavená vstavanými reproduktormi a mikrofónom, ktoré v prípade potreby môžete využiť na obojsmernú komunikáciu.

Panasonic Nubo

Zaznamenané súbory sú automaticky odosielané do cloudu. O bezpečnosť uložených audio, video a fotografických záznamov nemusíte mať žiadne obavy. Sú zabezpečené pomocou SSL a šifrovaných hesiel – vďaka Panasonic Cameramanger technológii. Ak chcete obísť ukladanie na cloudovej sieti, môžete využívať aj odosielanie dát na microSD kartu.

Panasonic Nubo

Nubo je stavaný tak, aby ste ho mohli používať nielen v interiéri, ale aj v exteriéri. Nemusíte sa dokonca báť ani zmien počasia. Takisto je jeho dizajn navrhnutý tak, aby ste ho so sebou mohli vziať aj na cesty. Obsahuje aj praktický magnetický držiak, s ktorým môžete Nubo pripevniť na rôzne miesta. Samozrejme, Nubo veľmi dobre spolupracuje s rôznymi vynálezmi určenými pre automatizáciu domácnosti, ako je napr. Belkin WeMo.

Panasonic Nubo

ODPORÚČAME VÁM: Spravujte svoju domácnosť pomocou Belkin WeMo Home Automation!

Panasonic Nubo

Panasonic Nubo prichádza aj so sprievodnou aplikáciou pre iOS a Android. Aplikácia okrem iného ponúka používanie produktu v troch režimoch – automatickom, plnom a súkromnom režime, v ktorom si snímanie bezpečnostnej kamery môžete nastaviť úplne sami. K dispozícii je harmonogram záznamov, v ktorom môžete vidieť, počas ktorých dní sa v snímanom prostredí pohybovali ľudia i zvieratá.

Panasonic Nubo

A kedy si budete môcť Panasonic Nubo zadovážiť? Už čoskoro, pretože Panasonic spolupracuje so sieťou Vodafone, ktorá by mala zabezpečovať 4G sieť. A ako to bude fungovať. Vopred si na Nubo účte zakúpite kredity, za ktorými sa skrýva počet videí, ktoré chcete zosnímať. Rozhodnete sa, aké množstvo a akých dlhých videí budete potrebovať v daný mesiac a zakúpite si ich vopred. Na začiatok máte však k dispozícii tzv. Starter Kit za 249 dolárov, čo je v prepočte asi 224 eur, ktorého súčasťou je aj obmedzené množstvo Nubo kreditov.

POROVNAJTE SI: BeeWi alebo WeMo? Ktorý systém domácej automatizácie je lepší?

Čo si myslíte o princípe, akým funguje Panasonic Nubo. Zdá sa vám to vhodný spôsob bezpečnostného systému? Uprednostnili by ste ho pred inými, napr. pred spomínaným Dropcam, alebo by ste si zvolili nejaký iný. V takom prípade, aký?

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2015 ďakujeme spoločnosti Samsung Electronics, ktorá hradí cestu a pobyt redaktora TECHBOX. Živé fotografie a videá vám prinášame vďaka Olympusu OM-D E-M1.

Foto: Panasonic

Komentáre k článku