MWC 2015 | Rozpoznávanie odtlačkov od Qualcommu prekoná Apple Touch ID

Rozpoznávanie odtlačkov prstov patrí k najstarším biometrickým metódam a dlhšie sa už používa aj v IT. Latku tejto metódy zdvihol Apple, keď nasadil funkciu Touch ID vo svojich smartfónoch  iPhone 5S, ale zdá sa, že tento level bude čoskoro prekonaný.

qualcomm-sense-id1

Na MWC 2015 v Barcelone totiž americký Qualcomm ohlásil novú čítačku odtlačkov prstov s názvom Sense ID, využívajúcu ultrazvukový 3D skener.

Pozrite si: EKG náramok budúcnosťou biometrie?

Qualcomm tvrdí, že technológia Sense ID dokáže na rozdiel od Touch ID rozpoznať odtlačok prsta aj v prípade, že je prst mokrý, alebo špinavý. Zaujímavá je tiež jej schopnosť pracovať cez sklo, hliník, oceľ, zafír, alebo plasty, čo otvára možnosti na jednoduchú integráciu technológie do krytov telefónov a iných zariadení, informoval portál GIZMODO.

Technológia Qualcomm® Snapdragon Sense™ ID, ako znie jej presný názov, používaná v nových procesoroch je prvým nasadením 3D snímania odtlačkov v odvetví mobilného priemyslu a je odvodená od biometrických technológií používaných v štátnych bezpečnostných inštitúciách. Z toho sa dá očakávať vyššia presnosť a spoľahlivosť skenovania.

qualcomm-sense-id2

Ultrazvuk údajne preniká cez vonkajšiu vrstvu kože a detekuje trojrozmerné detaily a unikátne črty odtlačkov, vrátane tvaru a zakončenia línií čiar a pórov. To znižuje pravdepodobnosť prekonania identifikácie pomocou skopírovaného odtlačku.

Pozrite si: MWC 2015 | Snapdragon 820 alebo keď mobil bude poznávať a chápať

Technológia Sense ID bude integrovaná do čipov Qualcomm Snapdragon 810 a 425, ale bude k dispozícii aj samostatne. Snapdragon Sense ID bude kompatibilná so všetkými procesormi sérií Snapdragon 400, 600 a 800. Prvé zariadenia so Sense ID by sa mali objaviť ešte v tomto roku.

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2015 ďakujeme spoločnosti Samsung Electronics, ktorá hradí cestu a pobyt redaktora TECHBOX. Živé fotografie a videá vám prinášame vďaka Olympusu OM-D E-M1.

Foto: Qualcomm/YouTube
Zdroj: Qualcomm, Gizmodo

Komentáre k článku