MWC 2015 | Počuli ste už o kruhovom smartfóne?

Nokia, Samsung, LG, Sony atď. Nezdá sa vám, že všetky tieto spoločnosti majú pri výrobe smartfónov jeden zásadný, spoločný menovateľ? Áno, správne ste uhádli – všetky vymýšlajú tehličky – menšie, väčšie, robustnejšie či štíhlejšie smartfóny. Veď stačilo sa pozrieť na konkurenčných výrobcov v Barcelone na MWC 2015, kde sa prezentoval aj Monohm Runcible.

Runcible Wooden Circular Smartphone

PREČÍTAJTE SI: Sony siaha do morských hlbín – na MWC 2015 predstavila model strednej triedy s vlastnosťami vlajkovej lode!

Spoločnosť Monohm však, aspoň čo sa výroby mobilných zariadení týka, rúca bariéry. Smartfón umiestnila, hádajte kam, predsa do kruhu! A aby toho nebolo málo, kryt takéhoto kruhového telefónu je drevený. Jeho drevená štruktúra je buď zachovaná, alebo je upravená a váš telefón splynie napr. z neďalekým štrkoviskom.

Runcible Wooden Circular Smartphone

Tento unikátny kruhový smartfón je jedným z tých, ktorý podporujú Firefox OS. Ak si Runcible chytíte do rúk, vlastne, už len keď ho zbadáte – bude na vás pôsobiť oveľa teplejším i príjemnejším dojmom, než hliníkové, sklené a plastové konštrukcie často krát len v monotónnych farebných odtieňoch.

Runcible Wooden Circular Smartphone

TIP: 4+1 novinka, ktorú Sony prinieslo na MWC 2015 s modelom Xperia Z4!

Ak si prezriete Runcible bližšie, môžete si všimnúť, že jeho kamera je umiestnená v strede zadnej časti zariadenia, okrúhly displej sa nachádza na opačnej.  Jeho tvorcovia totiž pri navrhovaní kruhového smartfónu vzali inšpiráciu zo starého modelu vreckových hodiniek.

Runcible Wooden Circular Smartphone

O tomto zariadení, ktoré ponúka možnosť surfovať na internete, Bluetooth, Wi-Fi aj LTE, zatiaľ nemáme informácie týkajúce sa cien a dostupnosti produktu. Zatiaľ sme sa od výrobcov iba dozvedeli, že neskôr v tomto roku by mala kruhový smartfón Runcible distribuovať japonská spoločnosť KDDI.

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2015 ďakujeme spoločnosti Samsung Electronics, ktorá hradí cestu a pobyt redaktora TECHBOX. Živé fotografie a videá vám prinášame vďaka Olympusu OM-D E-M1.

Foto: Cool Hunting

Komentáre k článku