MWC 2015 | LG Watch Urbane LTE majú až 700 mAh batériu a LTE pripojenie

LG Watch Urbane LTE

LG si na MWC 2015 pripravilo nielen štvoricu dostupných smartfónov s Android 5.0, ale aj vylepšené smart hodinky Watch Urbane. Tie pritom výrobca predstavil len pred pár týždňami pomerne potichu. Nové LG Watch Urbane LTE sú ale v mnohom iné. Hoci ich dizajn je veľmi podobný tým pôvodným, odlišujú sa napríklad v batérii. Tá má namiesto 410 mAh kapacitu až 700 mAh! Na malé smart hodinky je to veľmi slušný paramter, otázne je, ako to ovplyvní ich veľkosť, o ktorej výrobca zatiaľ mlčí.

Druhou zmenou je absencia OS Android Wear. Namiesto neho budú hodinky pracovať pod operačným systémom LG Wearable Platform. Či sa pod týmto označením ukrýva upravený WebOS je zatiaľ otázne. Známe však je, že LG Watch Urbane LTE budú fungovať s Android 4.4 a vyšším.

LG Watch Urbane LTE

Vďaka vlastnému systému ale pre ne nebude problém fungovať aj bez neho. A to aj vďaka podpore sietí 4. generácie (LTE) s funkciou VoLTE, takže si s nimi budete môcť bez problémov zatelefonovať. Hodinky majú aj mikrofón aj malý reproduktor priamo na tele. Zaujímavo znie podpora PTT, teda Push-To-Talk. Samozrejmosťou je Wi-Fi a Bluetooth 4.1 či NFC čip.

LG Watch Urbane LTE

Všetky dáta vidíte na 1,3“ POLED okrúhlom displeji s rozlíšením 320 x 320 pixlov. Nechýba niekoľko režimov zobrazenia času, ale ani funkcie pre športovcov na sledovanie ich výkonov. Aby všetko fungovalo ako má, Watch Urbane LTE pracujú na energeticky nenáročnom 2-jadrovom procesore Snapdragon 400 s taktom 1,2 GHz s 1 GB pamäťou RAM a 4 GB internou pamäťou bez možnosti rozšírenia. Kedy a za akú cenu sa nové smart hodinky dostanú na trh nie je známe.

LG Watch Urbane LTE

LG Watch Urbane LTE

LG Watch Urbane LTE

 

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2015 ďakujeme spoločnosti Samsung Electronics, ktorá hradí cestu a pobyt redaktora TECHBOX. Živé fotografie a videá vám prinášame vďaka Olympusu OM-D E-M1.

 

Foto: LG

Komentáre k článku