MWC 2015 | Huawei CarFi – vlastná Wi-Fi sieť počas cestovania autom

Huawei CarFi

Huawei na veľtrhu MWC 2015 v Barcelone predstavil malé zariadenie Huawei CarFi, čo je Wi-Fi/LTE zariadenie do automobilov. Podľa výrobcu Huawei CarFi čerpá inšpiráciu z elegantných kriviek golfovej palice a jeho materiály sa vraj vyznačujú vysokou trvanlivosťou. O čo ale ide? Vďaka tomuto zariadeniu sa z akéhokoľvek auta, minibusu, kamiónu či dodávky stáva pojazdný Wi-Fi hotspot.

Huawei CarFi sa v automobile zapojí do 12V zásuvky (zapaľovača alebo do nabíjacej zásuvky). Samozrejme potrebuje SIM kartu s dátovým balíkom operátora, takže na cestách mimo domoviny si musíte dávať pozor na roamingové dáta. Vďaka tomu, že Huawei CarFi má GPRS-LTE Cat4 moduly, si môžete užívať rýchlosť sťahovania dát až do 150 Mbit/s (teoreticky). V praxi je to síce omnoho menej, no aj tak stačí na bezproblémové surfovanie internetom. Naraz môže byť k CarFi pripojených 10 zariadení.

Huawei CarFi

Pokiaľ nie je zistené žiadne zariadenia kompatibilné s Wi-Fi, Huawei CarFi sa automaticky vypne. Aj vo vypnutom stave je ho však možné používať na nabíjanie iných zariadení cez USB konektor počas prevádzky automobilu. Huawei CarFi neobsahuje batériu, čo ho za veľmi teplého počasia chráni pred prehriatím. Má vraj navyše integrovanú samoregulačnú ochrannú funkciu, ktorá v prípade potreby automaticky zníži teplotu prístroja. Ako, to už výrobca nešpecifikoval.

Huawei CarFi

„Zariadenia ako Huawei CarFi umožňujú ľuďom užívať si slobodu mobilného pripojenia. Pripojenie vo vozidlách, takzvaná telematika, je významným trendom, ktorý v budúcnosti bude zaisťovať bezpečnosť, pohodlie, informácie i zábavu,“ uviedol Steven Liu, viceprezident pre mobilné širokopásmové pripojenie a domáce výrobky Huawei Consumer Business Group. „

Huawei CarFi

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2015 ďakujeme spoločnosti Samsung Electronics, ktorá hradí cestu a pobyt redaktora TECHBOX. Živé fotografie a videá vám prinášame vďaka Olympusu OM-D E-M1.

Foto: Huawei, TECHBOX

 

Komentáre k článku