MWC 2015 | Google potvrdil, že chce byť mobilným operátorom

Google

Google chce byť naozaj všade. Po tom, čo pokrýva niekoľko miest v USA optickou linkou, sa púšťa aj do mobilného biznisu. Google sa tak v najbližších mesiacoch stane mobilným operátorom. Zatiaľ však len na určitom území USA, kde bude fungovať ako virtuálny operátor. Počas MWC 2015 to potvrdil viceprezident spoločnosti Google pre produkty, Sundar Pichai. Google ako operátor ale nebude len o mobilných sieťach 3. a 4. generácie. Do procesu chce zahrnúť aj Wi-Fi siete: „Rozmýšľame, ako môže spojenie Wi-Fi a mobilných sietí spolupracovať tak, aby fungovali bezchybne,“ uviedol Sundar Pichai.

Google

Akú cenovú politiku, do akých miest a v akom rozsahu sa Google rozhodne ísť, zatiaľ nie je známe. Taktiež nie je známe, s ktorým z amerických operátorov bude Google spolupracovať. V najbližších mesiacoch by to malo byť ale podľa slov spoločnosti známe.

 

 

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2015 ďakujeme spoločnosti Samsung Electronics, ktorá hradí cestu a pobyt redaktora TECHBOX. Živé fotografie a videá vám prinášame vďaka Olympusu OM-D E-M1.

Foto: Googlem Mashable

Zdroj: Mashable

Komentáre k článku