MWC 2014 | Zmenšené LG G2 mini nie je až takým malým smartfónom

Nie každý je nadšencom veľkých displejov. Pre niekoho môže byť smartfón s uhlopriečkou atakujúcou hranicu 6“ priveľa. Práve preto výrobcovia vyrábajú zmenšených súrodencov pre svoje top modely. Poslednou obeťou tohto trendu je LG G2.

LG G2 mini

Nové LG G2 mini síce je zmenšeným súrodencom stávajúceho modelu, ale jeho uhlopriečka so svojimi 4,7“ a rozlíšením 540 x 960 pixlov moc mini nie je a to aj napriek veľmi malému okraju okolo displeja. Dizajn jasne „drobec“ odkukal od svojho väčšieho brata a to vrátane ovládania na zadnej strane. Bohužiaľ na rozdiel od veľkého LG G2 je jeho mini verzia podstatne okresanejšia. Štvorjadrový procesor Qualcomm Snapdragon 400 s taktom 1,2 GHz a 1 GB operačnej sa s výkonom G2 asi moc nebudú môcť rovnať, ale na druhú stranu môže mini verzii tá veľká závidieť slot na microSD karty, ktorý dopĺňa 8 GB integrovanej pamäte.

Integrovaný fotoaparát poskytne rozlíšenie 8 Mpx a v prípade webkamery to bude 1,3 Mpx. Operačným systémom bude najnovšia verzia OS Android 4.4 KitKat, ktorá bude samozrejme zabalená o prostredia od LG. Práve vďaka nemu však bude G2 mini zvládať aj funkcie ako je KnockCode (odomknutie poklepaním), hosťovský mód, alebo Plug & Pop. LG G2 mini bude od marca v predaji v niekoľkých verziách. Okrem 3G modelu, ktorý bude dostupný aj ako Dual SIM bude k dispozícii na vybraných trhoch aj LTE model. Ten ponúkne štvorjadrový čipset Nvidia Tegra 4i s taktom 1,7 GHz a až 13 Mpx fotoaparát.

LG G2 mini

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2014 ďakujeme spoločnosti Samsung Electronics, ktorá hradí cestu a pobyt redaktora TECHBOX. Živé fotografie a videá vám prinášame vďaka Olympusu OM-D E-M1.

Foto: LG, TECHBOX

Komentáre k článku