MWC 2014 | Sony Xperia Z2 Tablet – najtenší vodeodolný tablet

Huawei síce včera predstavil svetovo najtenší 7“ tablet, Sony však prináša tablet, ktorý sa pýši kombináciou najtenšieho a najľahšieho vodeodolného tabletu na svete. Nový tablet Sony Xperia Z2 Tablet pritom ponúkne uhlopriečku o rovné 3“ väčšiu.

POZRITE SI: RECENZIA Sony Xperia Z2 Tablet – pán najtenší

Sony Xperia Z2 Tablet

PREČÍTAJTE SI
MWC 2014 | Sony Xperia Z2 – Ultra HD video, 5,2” displej a tenké telo už budúci mesiac!

Novinka je jasným nástupcom predchádzajúceho tabletu Xperia Z Tablet, oproti ktorému si však polepšila v niektorých parametroch. Xperia Z2 Tablet prináša už známy dizajn označovaný ako OmniBalance, vďaka ktorému dosahuje Z2 Tablet skutočne ukážkové rozmery. Jeho hrúbka má totiž hodnotu len 6,4 mm a hmotnosť 426 gramov pri Wi-Fi verzii (439 g pri 3G/LTE verzii).

Okrem vode a prachu odolnému telu však Z2 Tablet ako prvý tablet prináša aj unikátny 10,1“ Full HD TRILUMINOS displej, ktorý okrem inteligentného procesora Sony X-Reality obsahuje aj novú technológiu Live Colour LED. Tá by sa mala podpísať na farbách, ktoré sú ešte živšie a bližšie k realite. Xperia Z2 Tablet je zároveň prvým tabletom, ktorý bude obsahovať technológiu digitálneho odbúravania okolitého hluku, ktorá v kombinácii so Sony Front Surround zabezpečí nečakaný zvukový prejav. Aktívne potláčanie hluku si však užijete až po spárovaní so slúchadlami MDR-NC31EM.

Sony Xperia Z2 Tablet

Ešte nemáte dosť? Xperia Z2 Tablet bude vybavená skutočne kvalitne. Srdcom bude totiž úplne nový štvorjadrový procesor Qualcomm Snapdragon 801 s taktom 2,3 GHz, ktorý bude mať k dispozícii výkonnú grafickú kartu Adreno 330 a až 3 GB operačnej pamäte! Táto kombinácia nebude mať s najnovším Androidom 4.4 KitKat veľa práce. Navyše nový Qualcomm okrem vyššieho výkonu prináša aj technológiu Quick Charge 2.0, vďaka ktorej integrovanú batériu s kapacitou 6 000 mAh nabijete o 75% rýchlejšie ako v prípade konkurencie. Z2 Tablet samozrejme bude vybavený aj režimom STAMINA, vďaka ktorému si užijete až 100 hodín prehrávania hudby bez potreby nabitia!

Sony Xperia Z2 Tablet

Ak patríte k menšine, ktorá používa tablet aj na fotenie, tak vedzte, že Z2 Tablet bude disponovať hlavným fotoaparátom s rozlíšením 8,1 Mpx a čipom Exmor RS, vrátane väčšiny režimov, ktoré poznáme zo súčasných smartfónov Sony. Predná webkamera bude disponovať rozlíšením 2,2 Mpx a HD videom, takže by mala byť viac ako dostatočne vybavená na videohovory. Nový odolný tablet Sony Xperia Z2 Tablet sa objaví v predaji v priebehu marca, pričom jeho cena nie je zatiaľ známa. Sony si však pripravilo k samotnému tabletu bohaté príslušenstvo, medzi ktorým nájdete napríklad Bluetooth klávesnicu s krytom, diaľkový ovládač s funkciou Bluetooth slúchadla, alebo možnosť pripojenie herného ovládača.

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2014 ďakujeme spoločnosti Samsung Electronics, ktorá hradí cestu a pobyt redaktora TECHBOX. Živé fotografie a videá vám prinášame vďaka Olympusu OM-D E-M1.

Foto: Sony, TECHBOX

Komentáre k článku