MWC 2014 | Nový hotspot Huawei E5786 stiahne HD film za 30 sekúnd

Spoločnosť Huawei si na tohtoročnú výstavu MWC 2014 priniesla niekoľko noviniek a tak sme okrem unikátnych tabletov MediaPad M1 a X1, smartfónov Ascend G6 mohli vidieť aj prenosný hotspot, vďaka ktorému stiahnete HD film za menej ako 30 sekúnd.

Huawei E5786

Nový hotspot má pomerne nezaujímavý názov Huawei E5786, o to zaujímavejšie sú však jeho parametre. Táto malá a ľahká krabička totižto disponuje LTE Cat6 modulom s teoretickou rýchlosťou až 300 Mb/s. Okrem toho sa jedná o prvý hotspot, ktorý je vybavený Wi-Fi modulom posledného štandardu 802.11ac a 2×2 MIMO, pričom samotný modul je dvojpásmový (2,4 GHz + 5 GHz).

Huawei E5786

K samotnému hotspotu sa môže súčasne pripojiť až 10 zariadení a o dostatok energie sa stará batéria s kapacitou 3 000 mAh, ktorú na plnú kapacitu nabijete iba za tri hodiny. Integrovanú batériu môžete navyše využiť aj na dobitie svojho smartfónu a podľa údajov výrobcu vystačí na 10 hodín surfovania v režime LTE, alebo 500 hodín pohotovostného režimu.

Huawei E5786 disponuje aj funkciou Press and Play, vďaka ktorej je jeho ovládanie skutočne jednoduché. Na malom displeji si môžete kedykoľvek prečítať prijaté SMS správy, alebo sledovať priebeh pripojenia, či stav batérie. Po nainštalovaní vlastnej aplikácie Huawei Mobile Wi-Fi môžete ovládať funkcie hotspotu priamo zo smartfónu. Nechýbajú ani nastavenia úsporného režimu, alebo možnosti odpojenia od siete v prípade nevyužívania pripojenia. Hotspot Huawei E5786 by sa mal na vybraných trhoch začať predávať v priebehu apríla, pričom jeho cena zverejnená nebola.

Huawei E5786

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2014 ďakujeme spoločnosti Samsung Electronics, ktorá hradí cestu a pobyt redaktora TECHBOX. Živé fotografie a videá vám prinášame vďaka Olympusu OM-D E-M1.

Foto: Huawei, TECHBOX

Komentáre k článku