MWC 2014 | Ako by mohol vyzerať foťák v pripravovanej vlajkovej lodi HTC?

Corephotonic  

Uniknuté rendery pripravovanej vlajkovej lode HTC ukazujú dvojicu šošoviek na zadnej strane. Snáď nepôjde o snahu znovuzrodenie 3D obsahu, ktorý už zavrhli prakticky všetci výrobcovia nielen smartfónov. Skôr by sa mohlo jednať o technológiu, vďaka ktorej bude nové HTC „vedieť“ zoomovať. Ako? Možno práve tak, ako to ukázala malá izraelská spoločnosť Corephotonics na výstave MWC 2014. Princíp fungovania tajomného zoomu bez straty kvality, ako v prípade digitálneho zoomu je teoreticky veľmi jednoduchý. V praxi sa spoločnosť musela určite popasovať s najrôznejšími problémami.

 Corephotonic

Corephotonic

Corephotonic

Základom systému bez pohyblivých optických členov, ako ich poznáme napríklad z kompaktných fotoaparátov sú dva moduly fotoaparátov. Každý s vlastným CMOS snímačom, no každý z dvojice má rozdielny objektív, presnejšie rôznu ohniskovú vzdialenosť. Vďaka tomu a prepracovanému hardvéru a softvéru, ktorý skladá obraz z oboch modulov do jednej fotografie a tým vzniká nielen špičkovo ostrý obraz, ale i zoom podľa potreby používateľa. Dosahovaným maximom je momentálne 3x priblíženie scény bez straty kvality. Spoločnosť sa popýšila aj magnetickou stabilizáciou a autofókusom. Výhodou je tiež fotenie v zhoršených svetelných podmienkach, kedy si oba snímače navzájom „pomáhajú“ a zvyšuje sa kvalita snímky (statickej alebo pohyblivej). Viac informácií o systéme Corephotonics sa môžete dočítať priamo na stránke výrobcu. My bežní používatelia už môžeme len čakať, či sa tohto alebo podobného riešenia chytia výrobcovia smartfónov a prinesú reálny prístroj, v ktorom bude duálna optika reálna.

 Corephotonic

Corephotonic

Foto: Corephotonics

 

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2014 ďakujeme spoločnosti Samsung Electronics, ktorá hradí cestu a pobyt redaktora TECHBOX. Živé fotografie a videá vám prinášame vďaka Olympusu OM-D E-M1.

Komentáre k článku