MWC 2013 | Samsung Galaxy Note 8.0 + živé foto a video

Už sa stalo takmer pravidlom, že Samsung nevydrží do oficiálneho začiatku medzinárodnej výstavy MWC a svoje produkty uvedie deň pred začiatkom samotnej výstavy. Ani tento rok to Samsungu nevydržal a nový člen rodiny Note s číselným označením 8.0 uzrel svetlo sveta deň pred začiatkom výstavy MWC 2013. Čo nového, okrem veľkého displeja prinesie?

Samsung Galaxy Note 8.0

PREČÍTAJTE SI:

Aj napriek tomu, že nový Note 8.0 ponúkne možnosti telefonovania, jeho hlavnými rivalmi nebudú prerastené smartfóny, ale nový iPad Mini. Pri takmer identickej uhlopriečke ponúkne Galaxy Note 8.0 jemnejší displej. Jeho displej poskytne na 8“ plochy rozlíšenie 1 280 x 800 pixlov, čo znamená jemnosť 189 ppi (Apple iPad Mini – 163 ppi). Boj v počte použitých jadier sa tak presúva na úroveň, kto ponúkne najjemnejší displej. Ale na druhú stranu nenechal Samsung na náhodu ani procesor. Ten v Note 8.0 bude mať štyri jadrá a konkrétne sa bude jednať o Exynos 4 ARM Cortex-A9 s taktom 1,6 GHz. K dispozícii bude mať 2 GB operačnej pamäte a podľa verzie 16 GB, alebo 32 GB integrovanej pamäte. Tú si bude môcť užívateľ ešte rozšíriť pomocou microSD kariet. Ak by ste v novinke čakali aspoň 8 Mpx fotoaparát, budete sklamaný. Note 8.0 ponúkne zadný fotoaparát s rozlíšením 5 Mpx, ktorý nebude obsahovať ani LED blesk. Naopak poteší batéria s kapacitou 4 600 mAh, ktorá je prísľubom dobrej výdrže na jedno nabitie.

Samsung Galaxy Note 8.0

Operačným systémom nového Note bude ako inak, najnovší Android. Samozrejme ho Samsung pekne zabalil do svojho prostredia TouchWiz UI. Po vzore ostatných modelov radu Note prinesie aj novinka pero S Pen a množstvo aplikácií, ktoré uľahčia využívanie celého operačného systému. Tešiť sa tak môžeme na známe vychytávky v podobe Popup Note, Popup Video, Air View, Multi Window, Smart Stay, ale aj na aplikácie S Note, S Planner, Samsung Hub a množstvo iných. Novinkou bude upravená aplikácia Awesome Note, v ktorej si môžete ukladať všetky vaše poznámky. Samsung Galaxy Note 8.0 samozrejme ponúkne plnú dátovú konektivitu, vrátane rýchlych dát, Wi-Fi b/g/n (Dual Band), Bluetooth 4.0, ale aj GPS s podporou ruského systému GLONASS. Nový Samsung Galaxy Note 8.0 by sa mal v Európe objaviť v priebehu druhého štvrťroku za zatiaľ neznámu cenu.

Prvé dojmy priamo z MWC 2013

Samsung Galaxy Note 8.0 vyzerá v skutočnosti lepšie ako na fotografiách. Dizajn síce vychádza z už známej S III-ky, ale tabletu sa mimoriadne hodí. V rukách oceníte i tenkosť tabletu a celkovú veľkosť pri danej uhlopriečke. Menu je rýchle a Pero S Pen akési luxusnejšie. Ak hovoríme, že iPad mini má konkurenta, tak poriadneho! Len aby Samsung nasadil aj dobrú cenu.

Samsung Galaxy Note 8.0

Za pozvanie na MWC 2013 ďakujeme operátorovi O2 a výrobcovi Samsung.

Foto: Samsung

Komentáre k článku