MVR Ascend – cenovo dostupné VR pre konzoly a PC

ZDROJ | Kickstarter

Virtuálna realita sa naďalej teší veľkej obľube. Keďže PlayStation VR bude drahé, projekt MVR Ascend ponúka na Kickstarteri lacnejšiu alternatívu.

Headset ponúka možnosť bezdrôtového hrania PlayStation 4, Xbox One a PC hier pomocou VR. Čo je najzaujímavejšie je, že k hraniu bude slúžiť smartfón a nie zabudovaná obrazovka.

Zoznam podporovaných hier zatiaľ známy nie je, no autori hovoria o aktuálnych FPS a Open-World hrách, ktoré vyšli, alebo ktoré ešte len budú dostupné. Podľa popisu a zobrazeného dema však môže ísť v podstate o všetky hry, nie iba tie s VR podporou.

Okrem toho budú samozrejme podporované aj VR a AR hry a aplikácie, ktoré sú dostupné na smartfónoch.

mvr-ascend-3
ZDROJ | Kickstarter

Pozrite siModal VR – nový druh virtuálnej reality na obzore

Headset disponuje pohybovými senzormi, ktoré prenáša do smartfónu.

Čo je najzaujímavejšie je, že vo VR môžete použiť aj Windows a iPhone smartfóny. VR je navyše vybavený slúchadlami a nevadia mu ani okuliare.

vr-ascend-2
ZDROJ | Kickstarter

Predobejdnávková cena MVR H1 Headset je okolo 88 euro. Headset však má ďalšie doplnky. Patrí sem napríklad P1 ovládač, ktorý pracuje s PC a PS4 a dokáže pretransformovať bežné hry na VR. Navyše môže byť ovládač použitý ako sekundárny pre bežné hranie.

mvr-ascend
ZDROJ | Kickstarter

Ak uprednostňujete Xbox, potom si môžete vybrať druhý ovládač s názvom X1. Balíček ovládača a headsetu VR je si môžete momentálne predobjednať za cenu okolo 144 euro.

Pozrite siXiaomi Mi VR – najlacnejšia virtuálna realita

mvr-ascend-4
ZDROJ | Kickstarter

Posledným príslušenstvom k MVR Ascend je S1 screen, ktorý je určený skôr hráčom Xboxu One. Keďže konzola od Microsoftu nepodporuje stream na obrazovky smartfónov, musíte mať dokúpenú práve túto špeciálnu obrazovku. Cena headsetu, ovládača a S1 screenu je 200 euro.

Uvidíme, či projekt uspeje, keďže do konca ostáva 21 dní a projekt si na seba zarobil ledva desatinu.

V prípade predobjednania MVR Ascend môžete počítať s lacnejšou cenou, no dátum vydania je až júl 2017, kedy možno celý ošiaľ okolo VR aj skončí. Nechajme sa však prekvapiť.

mvr-ascend-3
ZDROJ | Kickstarter

ZdrojKICKSTARTER

Komentáre k článku