Musk vytvoril záchrannú ponorku len pre vlastné PR, tvrdí britský potápač

Vern Unsworth, britský potápač, ktorý zohral kľúčovú úlohu pri záchrane chlapcov zo zatopenej jaskyne v Thajsku, ostro skritizoval Elona Muska a jeho miniponorku. Bola vraj nepoužiteľná a slúžila len ako nástroj PR kampane.

„Môže si svoju ponorku strčiť tam, kde to bolí.“, tieto ostré slová venoval britský potápač miliardárovi Elonovi Muskovi, ktorý chcel na záchranu chlapcov z jaskyne použiť špeciálne vyrobenú ponorku. Tá bola však podľa potápača na pohyb v jaskyni úplne nepoužiteľná a pomohla jedine Muskovi v jeho osobnej PR kampani.

Podľa Unswortha by ponorka neprešla ani cez prvých 15 metrov v jaskyni, pretože bola príliš dlhá a pevná, takže by nedokázala obísť žiadne prekážky. Ďalej Unsworth tvrdí, že keď na miesto dorazil Musk, bol veľmi rýchlo požiadaný o to, aby z miesta odišiel.

Pozrite siElon Musk stavia ponorku na záchranu thajských detí uväznených v jaskyni

Elon Musk na tieto vyjadrenia už tradične zareagoval na Twitteri, kde najprv povedal, že tohto potápača na mieste nestretol a thajská armáda, ktorá na mieste pomáhala, ho nevyháňala a naopak ho ochotne eskortovala do jaskyne.

Napokon sa Musk naštval, potápača označil za pedofila a rozhodol sa, že natočí video, ako jeho miniponorka putuje do piatej jaskyne, kde mala pôvodne vyzdvihnúť uviaznutých chlapcov. Musk napokon svoje príspevky zmazal, no z tejto hádky s najväčšou pravdepodobnosťou len tak nevycúva.

Ponorka „Wild Boar“, ktorá dostala svoj názov po futbalovom klube chlapcov, zostáva pre prípad potreby v Thajsku. S menšími úpravami by podľa Muska mohla byť ponorka používaná aj ako úniková kapsula vo vesmíre.

ZdrojMashable

Komentáre k článku