Musk priblížil otvorenie nabíjačiek Supercharger majiteľom iných elektromobilov

ZDROJ | Tesla

Elon Musk tento mesiac potvrdil, že Tesla sprístupní svoju nabíjaciu infraštruktúru aj majiteľom elektromobilov iných značiek a najnovšie bližšie vysvetlil, ako to bude fungovať v praxi. Popri tom si neodpustil ani nečakaný útok na Apple.

Elon Musk sa počas posledného hovoru s akcionármi k finančným výsledkom Tesla za druhý kvartál tohto roku rozhovoril o najnovšom pláne automobilky sprístupniť jej sieť rýchlych nabíjacích staníc Supercharger aj majiteľom elektromobilov konkurenčných značiek.

Z tohto kroku bude ťažiť primárne konkurencia, ktorej sa automaticky rozšíri dostupnosť nabíjacích bodov o viac ako 25 000 nabíjačiek po celom svete. Na otázku, prečo Tesla takýmto spôsobom ustupuje od konkurenčného boja povedal, že Tesla nechce vybudovať „opevnenú záhradu“ ako Apple.

ZDROJ | Wikimedia

Myslím, že chceme zdôrazniť, že našim cieľom je podporiť nástup udržateľnej energie, nie budovanie opevnenej záhrady, ktorú by sme použili na ubitie našej konkurencie, ako to robia niektoré spoločnosti…falošný kašeľ…Apple.

Tesla plánuje poňať otvorenie svojej nabíjacej siete pomerne jednoducho. Sprístupnenie jej nabíjacích staníc majiteľom elektromobilov iných značiek pre automobilku začína pri jej oficiálnej mobilnej aplikácii Tesla, v ktorej si budú môcť vytvoriť svoj účet, pridať si do nej svoju kreditnú kartu a na vstavanej mape vyhľadať najbližšie voľné nabíjačky.

Musk počas hovoru upresnil, že v aplikácii si budú môcť externí zákazníci zvoliť stojan, pri ktorom zaparkovali a v aplikácii nastaviť objem elektriny, ktorú si chcú od Tesly zakúpiť.

Pozrite siTesla zatvorila svoju prvú Supercharger stanicu, kvôli bezpečnosti

S otvorením nabíjacej infraštruktúry by sa do hry mal dostať aj nový dynamický cenník, ktorý bude pre každú stanicu individuálne reflektovať rýchlosť nabíjania a premávku. Dynamický cenník má odradiť zákazníkov od dlhého parkovania pri nabíjačkách.

Takýto jednoduchý model nabíjania bude dostupný všade, kde Tesla na svojich nabíjačkách využíva klasický konektor CCS. V Spojených štátoch, kde Tesla využíva proprietárny konektor, bude automobilka predávať majiteľom elektromobilov iných značiek špeciálny adaptér, ktorý by mal byť za príplatok dostupný aj na vybraných staniciach Supercharger.

ZdrojElectrek,Macrumors

Komentáre k článku