Multiroom repro Sonos PLAY:5 sa nastaví aj sám

ZDROJ | Sonos

Americká spoločnosť Sonos patrí už roky medzi výrobcov špičkových multiroom reproduktorov. Dnes svetlo sveta uzrel nový top model Sonos PLAY:5, ktorý má jednu výnimočnú vlastnosť.

Sonos PLAY_5 4
ZDROJ | Sonos

Dokáže sa nakalibrovať úplne sám. Teda takmer. Stačí spustiť novú funkciu Trueplay v mobilnej aplikácii a PLAY:5 si upraví zvukový výstup podľa tvaru a veľkosti miestnosti. Na to používa mikrofón iPhonu alebo iPadu. Trueplay je pritom využiteľná aj pre ostatné modely Sonos (PLAY:1 a PLAY:3).

https://www.youtube.com/watch?v=tTr18m13MOM

Na hornej časti je zas zaujímavé dotykové ovládanie, ktoré poslúži v prípade, že nemáte poruke smartfón či tablet, cez ktorý multiroom systém bežne ovládate. Dotykový panel je dokonca schopný snímať aj gestá. PLAY:5 si navyše môžete položiť naležato alebo postaviť po výške.

Sonos PLAY_5 3
ZDROJ | Sonos

Reproduktory vo vnútri sa postarajú o to, aby zvuk zaplnil celú miestnosť. Vo vnútri sú totiž tri stredobasové a tri výškové reproduktory. V zadnej stene je samozrejme elektrická prípojka a Ethernetový port. Zabudované Wi-Fi je samozrejmosťou.

Sonos PLAY_5 1
ZDROJ | Sonos

Sonos PLAY:5 je možné spojiť aj do stereo systému, no bez problémov si aj s ostatnými Sonos reproduktormi vytvoríte 5.1-kanálové domáce kino. Cena novinky je stanovená na 499 dolárov.

Sonos PLAY_5 5
ZDROJ | Sonos

ZdrojSonos

Komentáre k článku