MSI GS65 Stealth Thin – nenápadný, kompaktný, no výkonný herný notebook

ZDROJ | MSI

Herné notebooky svojim dizajnom často pútajú pozornosť viac, než by sme chceli. MSI to dobre vie a preto predstavil nový notebook GS65 s vyspelým dizajnom, pod ktorým sa ukrýva poriadny herný výkon.

https://youtu.be/Rnpd1G-SQqs

MSI GS65 zaujme už na prvý pohľad a to vďaka tenkému rámčeku okolo obrazovky s hrúbkou len 1mm. Full HD obrazovka s uhlopriečkou 15,6 palcov a s obnovovacou frekvenciou 144 Hz teda zaberá 82 % plochy. Panel navyše pokrýva 100 % farebného spektra sRGB.

ZDROJ | MSI

Pod obrazovkou samozrejme nájdeme SteelSeries klávesnicu s individuálnym RGB podsvietením, no aj toto podsvietenie je v predvolenom režime nastavené na jemnú žltú farbu. Spolu s notebookom bude vydaná veľká aktualizácia pre ovládací panel Dragon Center 2.0, ktorý dostane nové používateľské prostredie.

ZDROJ | MSI

Samozrejme, ako všetky aktuálne najnovšie herné notebooky, aj MSI GS65 poháňa procesor Intel Core i7-8750H, ktorému grafický výkon dodáva NVIDIA GeForce GTX 1060 až 1070 (podľa konfigurácie). MSI udáva, že notebook by mal vydržať 8 hodín na batérii, čo je dosť optimistické číslo. Na druhej strane, už nebudete mať problém so sebou nosiť aj napájací kábel, pretože ten sa oproti predchádzajúcej verzii zmenšil o polovicu.

ZDROJ | MSI

Zvuk bude vytvárať dvojica 2W reproduktorov Dynaudio a nechýba ani podpora Hi-Res Audio pre headsety. V ponuke portov nájdeme Gigabitový Ethernet Killer E2500, HDMI, mini DisplayPort, USB-C s podporou Thunderbolt 3.1, 3x USB-A a 3,5-mm audio výstup a vstup. Bezdrôtový prenos s minimálnou odozvou zabezpečí čipset Killer Wireless-AC 1550 s podporou sietí 802.1ac.

ZDROJ | MSI

MSI GS65 má rozmery 357,7 x 247,7 x 17,9 mm a váhu len 1,88 kg. To sú slušné čísla na to, aký hardvér sa v tele ukrýva. Od kúpy vás ale môže odradiť cena 1 799 dolárov za najnižšiu konfiguráciu, pričom cena na našom trhu môže byť ešte vyššia. Zatiaľ ale informácie o cenách a dostupnosti na našom trhu nemáme. V zahraničí ide MSI GS65 do predaja už 16. apríla.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojMSI

Komentáre k článku