MSI Creator 17 – prvý notebook s Mini LED obrazovkou cieli na kreatívcov

ZDROJ | MSI

Spoločnosť MSI sa na výstave CES 2020 okrem hráčov zamerala aj na tvorcov digitálneho obsahu, pre ktorých je primárne určený nový notebook MSI Creator 17. Má ísť o prvý notebook na svete, ktorý využíva Mini LED displej.

O príchode technológie Mini LED do oblasti bežnej spotrebiteľskej elektroniky počúvame už roky aj napriek tomu, že sa v nej v skutočnosti ešte len teraz skutočne udomácňuje technológia OLED. Po prvých viac-menej pokusných modeloch televízorov ju tentokrát konečne môžeme vidieť uplatnenú aj v oblasti prenosných počítačov.

MSI Creator 17 je údajne prvý notebook na svete, ktorý vyžíva túto technológiu na 17“ uhlopriečke s 4K UHD rozlíšením. Vďaka tomu, že displej tvoria LED prvky menšie ako 2 milimetre, môže displej aj na takejto pomerne malej uhlopriečke ponúknuť až 240 zón lokálneho stmievania. Pre porovnanie, Apple Pro Display XDR s IPS LCD panelom ich na 32“ uhlopriečke ponúka 576.

Micro LED panel pokrýva 100 % farebného spektra DCI-P3 a ponúkne jas 1 000 nitov, vďaka čomu spĺňa certifikáciu DisplayHDR 1000. Panel pritom podľa výrobcu nemá trpieť ani tzv. „vypaľovaním obrazu“, teda inými slovami má panel na rozdiel od prvotných LCD či OLED panelov nulovú retenciu obrazu.

ZDROJ | MSI

V porovnaní s väčšinou notebookov tak má MSI Creator 17 až dvojnásobne jasnejší displej, ktorý dokáže vďaka technológii Micro LED zobraziť ešte kontrastnejší obraz s jasnejšími farbami, ako bežný LCD či OLED displej.

ZDROJ | MSI

Aj keď si už spoločnosť MSI v tomto smere pripísala isté prvenstvo, v praxi ho ešte tak celkom nedosiahla. Nový MSI Creator 17 totiž zjavne ešte nie je tak celkom pripravený na predaj. Spoločnosť ešte neoznámila jeho dátum vydania, cenu a dokonca ani celkové špecifikácie hardvéru. Jeho vydanie by sme preto v najbližších mesiacoch ešte neočakávali.

ZdrojMSI,CNET

Komentáre k článku