Motorola si patentovala displej, ktorý si vie opraviť praskliny sám

ZDROJ | Motorola

Mať prasknutý displej nie je nič prijemné a o nič príjemnejšie nie je platiť za drahú opravu. Motorola podľa nového patentu pracuje na displeji, ktorý by dokázal prasklinu na displeji opraviť pôsobením tepla.

ZDROJ | Motorola

Podľa patentu chce Motorola využiť „Polymér s tvarovou pamäťou“, ktorý by sa pôsobením tepla vedel zaceliť do svojej pôvodnej podoby. Používateľ by na telefóne spustil aplikáciu „Repair“, v ktorej by označil poškodenú oblasť a telefón by sa o celý proces opravy postaral sám. Jedným zo spôsobov popísaných v patente je aj použitie špeciálnej nabíjacej stanice, ktorá by mohla telefónu dodať potrebné teplo bez namáhania hardvéru či batérie.

ZDROJ | Motorola

Niečo podobné už v minulosti skúšalo LG na modeli G Flex, na ktorom sa zadná strana telefónu dokázala zbaviť menších škrabancov pôsobením tepla priamo z telefónu alebo aktívnym zahriatím z vonkajšej strany.

https://www.youtube.com/watch?v=Z-W66HINFLg

Problémom môže byť používateľský komfort, ktorý môže byť ovplyvnený absenciou klasického skla. Takýto tvarovateľný materiál môže pôsobiť na dotyk plastovo, čo pri dotykových obrazovkách nie je práve ideálne.

Pozrite siNokia 8 vs. aktuálna top-end konkurencia

Motorola každopádne v patente nezabudla podotknúť, že tento proces dokáže poškodenie opraviť len čiastočne. Uvidíme, či sa Motorole podarí túto technológiu preniesť do reálneho produktu v najbližšej dobe. Zatiaľ si budeme musieť vystačiť s ochrannými sklami, obalmi a servismi mobilov.

 

ZdrojUSPTO

Komentáre k článku