Motorola one zoom prichádza na Slovensko s cenou 429 eur

Lenovo oficiálne uviedlo na Slovensku nový model z rodiny Motorola one, tentokrát s prívlastkom zoom, ktorý bol predstavený minulý týždeň na výstave IFA 2019. V ponuke ho budú mať aj operátori Telekom a O2 Slovensko.

recenziaMotorola one zoom – prekvapenie nielen v oblasti fotografie

Motorola nestráca tempo a krátko po modeli one action uvádza do predaja ďalší kúsok zameraný na fotografiu, tentokrát so štvoricou fotoaparátov na zadnej strane. Ako sme už spomínali v našom predošlom článku, one zoom sa môže pochváliť až 48-Mpx fotoaparátom doplneným o 16-Mpx ultraširokouhlý objektív, 8-Mpx teleobjektív s trojnásobným priblíšením a 5-Mpx hĺbkový senzor.

Ide o doteraz najlepšie vybavený smartfón z rodiny Motorola one, minimálne čo sa týka fotoaparátov. Na hodnotenia je ešte trochu priskoro no z prvých minút, ktoré sme s touto novinkou strávili, môžeme povedať, že ani jeden fotoaparát v tejto zostave tu nie je navyše. Motorola one zoom posúva latku vo svojej cenovej triede o nejaký ten kus vyššie.

Príjemným prekvapením je aj zadná strana, pri ktorej sa nám chce len veľmi ťažko veriť, že ide o sklo. Pôsobí totiž kovovým dojmom nielen na pohľad, ale aj na dotyk. Práve tie na zadnej strane vďaka matnému povrchu neuvidíte, Motorola one zoom ich odpudzuje rovnako dobre, ako odpudzuje vďaka nanovrstve P2i aj vodu v prípade, že smartfón nechtiac oblejete.

Snímač odtlačkov tentokrát nenájdeme na zadnej strane, ale na prednej strane, kde je integrovaný priamo do 6,4” OLED obrazovky s pomerom strán 19:9 a Full HD rozlíšením. Na zadnej strane preto namiesto toho nájdeme svietiace logo, ktoré môže znázorňovať prijatie notifikácie alebo nabíjanie, prípadne môže svietiť aj po celý čas, kedy je zapnutý aj displej smartfónu.

Celkové hodnotenie smartfónu si necháme na recenziu. Už teraz má však Motorola one zoom dobre našliapnuté aj vďaka priaznivom pomere medzi výbavou a oficiálnou cenou 429 eur, ktorá môže byť vďaka dostupnosti smartfónu u operátorov Telekom a O2 pre zákazníkov ešte nižšia.

Novú Motorolu one zoom so sebou berieme aj do Londýna, kde otestujeme fotografické schopnosti všetkých štyroch fotoaparátov v praxi. Ak sa na tento test tešíte, určite nezabudnite sledovať aj náš Instagramový účet TECHBOX.sk, kde môžete vidieť testované novinky medzi prvými.

Komentáre k článku