Motorola one vás očarí prémiovým dizajnom a skvelou cenou

Prémiový dizajn a kvalitné spracovanie už nemusí byť výsadou tých najdrahších smartfónov na trhu. Živým dôkazom toho je Motorola one, ktorá ponúka tieto benefity aj napriek prekvapivo nízkej cene.

Motorola one je hneď na prvý pohľad (alebo skôr dotyk) smartfón s ideálnou veľkosťou. Vďaka rozmerom 150 x 72 milimetrov a hmotnosti len 162 gramov padne perfektne do ruky a to aj napriek tomu, že v tomto tele je osadený priestranný displej Max Vision s uhlopriečkou 5,9 palca a pomerom strán 19:9. V porovnaní s predchádzajúcimi modelmi výrobcu ponúka Motorola one najlepší pomer medzi rozmerom zariadenia a uhlopriečkou obrazovky.

Tento netradičný pomer strán umožňuje, že pri vertikálnom otočení budete mať podstatne viac miesta na zobrazenie webstránok, kníh ale taktiež aj na pokročilý multitasking s režimom rozdelenej obrazovky. Z potenciálneho priestoru na obsah navyše neuberajú ani notifikačné ikony, ukazovateľ batérie alebo čas. Tie totiž majú svoje miesto v samostatnom riadku na samom vrchu obrazovky.

Súčasťou smartfónu je aj obľúbená funkcia Moto Obrazovka pre diskrétne zobrazenie času, dátumu, stavu batérie a notifikácií. Tieto informácie sa zobrazia na čiernom podklade aj v prípade, že je displej smartfónu vypnutý, respektíve zamknutý. V pokročilých nastaveniach tejto funkcie si navyše môžete aktivovať rýchlu odpoveď, ktorá vám umožní odpovedať na správy a notifikácie priamo zo zamknutej obrazovky aj bez odomknutia smartfónu.

Priestranný displej novinky Motorola one chráni odolné 2,5D sklo Corning Gorilla Glass, no k celkovej ochrane okrem toho prispieva aj špeciálny hydrofóbny povrch P2i, ktorý chráni hardvér pred vodou. Táto odolnosť však neznamená, že by pri návrhu konštrukcie museli byť robené kompromisy. Okrem univerzálneho USB-C portu s rýchlym nabíjaním TurboPower ponúka Motorola one aj obľúbený 3,5-milimetrový jack pre pripojenie slúchadiel.

Na zadnej strane, ktorá je taktiež vyrobená zo skla, nájdeme snímač odtlačkov prstov. Vo vnútri snímača je osadené logo výrobcu, vďaka čomu snímač nenarúša inak čistý dizajn zadnej strany. Kúsok od snímača je umiestnený duálny fotoaparát so samostatne umiestnenými objektívmi, na ktorý sa však podrobne pozrieme o týždeň.

Pri popise dizajnu nesmieme opomenúť ani rám smartfónu Motorola one, v ktorom stojí za pozornosť plnohodnotný slot pre microSD kartu s podporou Dual SIM. Na rozdiel od mnohých smartfónov s funkciou Dual SIM, si v tomto prípade nemusíte vyberať, či si chcete rozšíriť vnútornú pamäť pomocou microSD karty, alebo chcete súčasne používať dve SIM karty. Smartfón podporuje súčasné pripojenie k dvom mobilným sietiam a rozšírenie pamäte až o 256 GB.

Koľko by ste, za takýto vydarený smartfón zaplatili? Motorola one sa na našom trhu vďaka akciovej uvádzacej cene predáva iba za 249 eur. V balení navyše nájdete aj silikónový ochranný obal, ktorý vám pomôže ochrániť sklenené telo od prvého momentu, kedy smartfón vyberiete z balenia.

Na príprave článku sme spolupracovali s partnerom Motorola.

ZdrojMotorola

Komentáre k článku