Motorola one s rýchlym nabíjaním TurboPower vás nenechá v štichu

Motorola one ponúka ideálnu kombináciu medzi prémiovým dizajnom a funkčnosťou. Dôkazom toho nie je len duálny fotoaparát s šikovnými funkciami, ale aj celodenná výdrž batérie s rýchlym nabíjaním TurboPower.

Smartfóny sú už neoddeliteľnou súčasťou každodenného života a spoliehame sa na nich čoraz viac. O to nepríjemnejšie sú potom situácie, keď sa počas dňa na obrazovke objaví upozornenie na slabú batériu a v dosahu práve nie je žiadna nabíjačka. Smartfón s dobrou výdržou však nie je žiadne sci-fi a jedným z nich je aj smartfón Motorola one.

Výdrž batérie v smartfóne ovplyvňuje mnoho faktorov, od použitého hardvéru, až po aktuálne nainštalovaný softvér. V prípade smartfónu Motorola one sa recept na dlhú výdrž začína pri batérii s kapacitou 3 000 mAh, ktorá napája najmä osem-jadrový procesor Qualcomm Snapdragon 625 a priestrannú 5,9-palcovú LTPS IPS LCD obrazovku s HD+ rozlíšením.

Pozrite siMotorola one vás očarí prémiovým dizajnom a skvelou cenou

Použitý procesor poskytuje dostatočný výkon na prácu a hry, no pri nenáročných úlohách dokáže spotrebovať minimálne množstvo energie. To isté platí aj pri obrazovke, ktorá napriek svojej veľkej uhlopriečke vďaka HD+ rozlíšeniu nepôsobí ako taká veľká záťaž na vstavanú batériu. Tento šetrný hardvér napokon dopĺňa operačný systém, ktorý má pod palcom energetický manažment.

Motorola one patrí do programu Android One, čím je okrem iného zaručená absolútna čistota systému a tiež pravidelné aktualizácie po dobu troch rokov od vydania smartfónu. Systém tak nezaťažujú žiadne zbytočné aplikácie a procesy, zatiaľ čo aktualizácie postupne odstraňujú softvérové chyby a zraniteľnosti, ktoré by mohli ovplyvniť výdrž batérie.

Z našej skúsenosti teda vieme, že Motorola one poskytne bez problémov na jedno nabitie celodennú výdrž a to dokonca aj pri náročnejšom používaní. Ak by ste si aj zabudli cez noc nabiť batériu, v balení nájdete 15 W nabíjačku s technológiou TurboPower s konektorom USB-C.

Pozrite siDuálny fotoaparát v Motorola one prekvapuje šikovnými funkciami

Už za 20 minút na tejto nabíjačke získate až 8 hodín výdrže. Kým si teda dáte rannú kávu, Motorola one zatiaľ môže získať potrebnú energiu na ďalší pracovný deň. Použitý USB-C konektor je univerzálny a čoraz častejšie využívaný na nabíjanie smartfónov, tabletov, ale aj notebookov. V prípade potreby tak nebudete mať žiaden problém s nájdením kompatibilnej nabíjačky.

Motorola one si nás získala svojou skvelou výdržou a rýchlou nabíjačkou, ktorá je spolu so silikónovým ochranným krytom súčasťou balenia. Ak vás Motorola one zaujala, vďaka uvádzacej akciovej cene si ju môžete zakúpiť už za 249 eur.

Na príprave článku sme spolupracovali s partnerom Motorola.

ZdrojMotorola

Komentáre k článku