Motorola one hyper: stredná trieda so 64 Mpx foťákom?

ZDROJ | Motorola

Motorola predstavila ďalší smartfón, tentokrát ide o príslušníka strednej triedy, ktorý sa však vôbec nemá za čo hanbiť. Zdá sa, že Motorola chytá druhý (tretí?) dych a my dúfame, že aj v budúcnosti nám bude prinášať zaujímavé zariadenia.

Motorola one hyper je akýmsi mostom medzi strednou a vyššou triedou, ponúka pôsobivé parametre za celkom prijateľnú sumu. Ako spomíname v titulku, jeho hlavný fotoaparát má rozlíšenie 64 Mpx s f/1,9, na porovnanie – v modeli Motorola one zoom je to „len“ 48 Mx s f/1,7. Čím ďalším chce zaujať v porovnaní s konkurenciou?

ZDROJ | Motorola

Total Vision FHD + displej má 6,5“, rozlíšenie 1 080 x 2 340 pixlov, 395 ppi a pomer strán 19:9. Pomer obrazovky k telu je 90 %. Smartfón poháňa Qualcomm Snapdragon 675 s 2,0 GHz osemjadrovým procesorom Kryo 460, grafikou 845 MHz Adreno 612 GPU a Qualcomm AI. RAM má 4 GB, vnútorná pamäť je s kapacitou 128 GB. Operačným systémom je Android 10.

Pozrite siMotorola one zoom – prekvapenie nielen v oblasti fotografie

Duálny predný fotoaparát je vyskakovací, má 32 Mpx rozlíšenie a 8 Mpx, oba s f/2,0 a Quad Pixel technológiou. Zadný fotoaparát má okrem 64 Mpx modulu ďalší, ten má 16 Mpx rozlíšenie (f/1,9) Quad Pixel a ultraširoký 8 Mpx (f/2,2), laserové zaostrovanie a LED blesk.

Inovatívna technológia Quad Pixel kombinuje 4 pixely na 1 a zvyšuje citlivosť na svetlo, takže môžete získať viac detailov.

Softvér fotoaparátu ponúka množstvo rôznych režimov. Okrem čoraz obľúbenejšieho Nočného režimu tu nájdete HDR, Optimalizáciu záberu, Automatické snímanie úsmevu, Portrét, Cinemagraph, Manuálny režim, Panorámu, ale aj možnosť ukladať snímky do formátu RAW. Video sa dá snímať v UHD rozlíšení (30 fps), FHD (30 a 60 fps) a HD (30 fps).

ZDROJ | Motorola

Čo sa týka konektivity, zariadenie pojme jednu nano SIM kartu, hybridný slot môže používateľ využiť pre druhú nano SIM alebo microSD kartu. Ďalej tu nájdeme Wi-Fi 5, Bluetooth 5.0, NFC, GPS, A-GPS, LTEPP, SUPL, GLONASS, Galileo.

ZDROJ | Motorola

Smartfón má 161,8 x 76,6 x 8,9 mm, 200 g a USB-C 2.0 port. Batéria má kapacitu 4 000 mAh a podporuje 45 W rýchlonabíjanie, ktoré údajne nabije zariadenie z 0 na 40 % za 10 minút. V balení sa nachádza 15 W TurboPower nabíjačka. Priaznivcov retra isto poteší prítomnosť 3,5 mm audio konektora.

Pozrite siMotorola razr dáva zmysel. Vyskúšali sme jej unikátny skladací displej

ZDROJ | Motorola

Motorola one hyper sa v USA predáva od 4. decembra v modrej, fialovej a červenej farbe za 399 dolárov. Ako sami vidíte, za túto sumu dostanete naozaj veľa kvalitnej muziky.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojMotorola

Komentáre k článku