Motorola one – čistý Android aj na Slovensku, poznáme cenu a dostupnosť

Motorola zaradila do ponuky na slovenskom trhu nový model motorola one, ktorý ponúka celkom čistý Android so zárukou pravidelných aktualizácií.

ZDROJ | Motorola

recenziaMotorola one – trefa do čierneho s Android One

Ako to už vychádza z názvu zariadenia, motorola one je súčasťou programu Android One. To je zárukou, že systém bude čistý, bezpečný a počas najbližších troch rokov pravidelne aktualizovaný. Samozrejmosťou je aj neobmedzené úložisko pre všetky fotografie a videá v službe Fotky Google.

ZDROJ | Motorola

Dizajnom sa novinka podobá na model Motorola P30, ktorý bez hanby kopíruje iPhone X. V tomto prípade ale motorola one nekopíruje iPhone X do bodky a ponúka 5,9-palcový HD displej s pomerom strán 19:9. To je na dnešné pomery dosť malé rozlíšenie, no ešte väčšie prekvapenie nás čaká „pod kapotou“, kde nájdeme dva roky starý Snapdragon 625.

Pozrite siMotorola iPhone X, pardon, P30 je realitou

Tento hardvér by však mal poskytovať dostatok výkonu na nakrúcanie 4K UHD videí. O tie sa samozrejme postará duálny fotoaparát s 13 a 8-megapixelovým senzorom. Súčasťou fotoaparátu je aj Google Lens, teda softvér na rozpoznávanie objektov, textov, budov a podobne.

Pri vydaní bude motorola one obsahovať operačný systém Android 8.1 Oreo, ktorý bude zaručene aktualizovaný na novší Android 9.0 Pie. Systém má k dispozícii 4 GB RAM a používateľ 64 GB úložisko, ktoré je možné rozšíriť pomocou microSD karty.

Vo vnútri ďalej nájdeme batériu s kapacitou 3 000 mAh, ktorá má poskytovať celodennú výdrž. Keby aj nie, vďaka rýchlemu nabíjaniu TurboPower môžete smartfón nabiť na 6 hodín používania už za 20 minút nabíjania.

Motorola one bude na Slovensku k dispozícii začiatkom októbra za 299 €.

Pozrite siMotorola má Moto Mod na pripojenie k 5G internetu

Okrem motorola one bol predstavený aj vybavenejší model motorola one power, ktorý disponuje 6,2-palcovým Full HD+ displejom s pomerom strán 19:9 a čipsetom Snapdragon 636, ktorý má poskytovať až dvoj-dňovú výdrž batérie. Motorola one power sa však zatiaľ dostane iba na indický trh, kde bude v predaji od októbra.

ZDROJ | Motorola

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2018 ďakujeme spoločnostiam Panasonic a Samsung.

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku