Motorola moto z4 ponúkne 48-Mpx fotoaparát, väčší displej a 2-dňovú výdrž

Motorola oficiálne predstavila nový model moto z4, ktorý si zachováva kompatibilitu s Moto Módmi a prináša väčší OLED displej, 48-Mpx fotoaparát a až 2-dňovú výdrž batérie.

https://youtu.be/9ylcGAoSolE

Smartfóny Motorola zo série moto z sú známe svojim unikátnym príslušenstvom Moto Mods, z ktorého v súčasnosti najzaujímavejším kúskom je určite Moto Mod pridávajúci podporu 5G sietí.Podpory tohto príslušenstva sa nezbavuje ani najnovšia Motorola moto z4, ktorá už o týždeň dorazí na americký trh s pomerne príjemnou cenou 499,99 dolárov.

ZDROJ | Motorola

Srdcom nového modelu je osem-jadrový procesor Qualcomm Snapdragon 675 s grafickým jadrom Adreno 612, ktorému sekundujú 4 GB pamäte RAM. Interné úložisko má kapacitu 128 GB a v prípade potreby je ho možné rozšíriť pomocou microSD karty s maximálnou kapacitou 512 GB. Operačným systémom je samozrejme najnovší Android 9 Pie.

ZDROJ | Motorola

Kľúčovou novinkou je 48-megapixelový fotoaparát na zadnej strane, ktorý vytvára snímky v rozlíšení 12 megapixelov a najmä v režime Nočné videnie dokáže znížením rozlíšenia zvýšiť jas a potlačiť šum. Rovnakú funkcionalitu ponúka aj Motorola one vision, ktorá je v predaji aj na našom trhu.

ZDROJ | Motorola

Kvalitou má ohúriť aj predný fotoaparát s rozlíšením 25 megapixelov, ktorý pomocou technológie Quad Pixel vytvára selfie zábery s rozlíšením 6 megapixelov. Nechýba mi ani režim Portrét s rozmazaným pozadím a skrášľovanie vizuálu pomocou umelej inteligencie.

ZDROJ | Motorola

Predný fotoaparát je nenápadnou súčasťou Max Vision obrazovky s uhlopriečkou 6,4“. Ide o Full HD OLED panel s pomerom strán 19,5:9, ktorého súčasťou je aj snímač odtlačkov. Okrem toho, že ho chráni sklo Gorilla Glass 3 s filtrom modrého svetla, displej podporuje aktívne stylusy s protokolom Microsoft Pen Protocol.

Batéria s kapacitou 3 600 mAh má podľa slov výrobcu poskytnúť 2-dňovú výdrž batérie. Novinke nechýba podpora 15W rýchleho nabíjania TurboCharge a dokonca ani 3,5-milimetrový jack, ktorý v predchádzajúcich generáciách smartfónov moto z chýbal. Samotné telo smartfónu je potiahnuté nano-povrchom P2i, ktorý ho chráni slabým dažďom a ošpliechaním.

RECENZIABude Motorola moto g7 PLUS ďalším bestsellerom?

Motorola moto z4 bude v predaji na americkom trhu od 6. júna a neskôr počas leta sa má dostať do predaja aj v Kanade. Predaj na našom trhu zatiaľ nebol potvrdený.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojMotorola

Komentáre k článku